Paljud laste seksuaalse väärkohtlemise juhtumeid saavad alguse internetikeskkonnas, kõige popim pedofiilide tegutsemiskoht on rate.ee, ütles Põhja politseiprefektuuri lastekaitsetalituse politseijuhtivinspektor Pille Alaver.

"Interneti tähtsus on suurenenud igas valdkonnas ja kahjuks on ka pedofiilid roninud internetti,” ütles Alaver "Terevisioonis", vahendab ETV24.

Kõige populaarsema pedofiilide kasutatava internetikeskkonnana tõi Alaver välja rate.ee, kust on pedofiilil väga mugav võtta andmeid lapse kohta. "Seal on olemas lapse foto ja tihtipeale panevad lapsed sinna välja väga palju andmeid enda kohta, mis teeb nad väga kergeks saagiks pedofiilile," lausus ta.

Politseiniku sõnul toimub enamasti lähem tutvumine lapse ja pedofiili MSN-is, aga üsna kohe hakkavad pedofiilid lapsi endale ka külla kutsuma.

Alaver soovitas vanematel huvi tunda, kellega laps internetis suhtleb ning samuti peaks lapsega rääkima ka seksuaalsetel teemadel. "Õigete väärtuste kujundamine on vanemate kohustus ja mida varem nad sellega peale hakkavad, seda parem," lisas ta.

Alaveri sõnul esineb laste seksuaalse väärkohtlemise juhtumeid sageli. "Olukord on hull, kuna selliseid juhtumeid iga päev juhtub, kuigi kõik sündmused ei jõua politsei vaatevälja. Uuringute järgi on kindlaks tehtud, et kusagil 10% laste seksuaalse väärkohtlemise juhtumitest jõuab politseisse," lausus Alaver.