Rootsi läheb võitluses pedofiiliaga kaugemale, kui teised riigid.

Rootsi riigiprokuröri poolt justiitsminister Beatrice Ask’ile esitatud seaduseelnõu kohaselt muutub kriminaalkorras karistatavaks, kui täiskasvanu loob lastega internetis kontakti seksuaalsuhte eesmärgil, kirjutab Svenska Dagbladet. Taolist tegevust nimetatakse ka grooming’uks.

Riigiprokurör Fredrik Wersäll usub, et Groomingu vastu tuleb tegutseda selle varajases staadiumis. Uue seadusettepaneku kohaselt tekib kriminaalvastutus alates hetkest, mil luuakse kontakt internetis.

Täna tutvustatud uurimus näitas, et viimastel aastatel on järsult kasvanud interneti kaudu võrgutamine. Rapordi kohaselt on poolte 9. klassi tüdrukutega interneti teel võtnud ühendust hämara taustaga inimesed, keda tajutakse täiskasvanutena ning kes näitavd laste vastu üles seksuaalset huvi.

Uue seaduseelnõuga läheb Rootsi kaugemale, kui mitmed teised riigid. Inglismaa, mis võttis vastu esimese taolise seaduse 2003. aastal, ei näe kriminaalsena grooming’u protsessi ennast, vaid karistab tegu alates sellest hetkest, mil täiskasvanu asub teele lapsega kokku lepitud kohtumispaika.

Groomingu kriminaalkuriteoks kuulutamist toetavad kõik Rootsi parlamendi parteid.