Et hoiduda Euroopas järjekordselt levivast gripiepideemiast, tasub hoiduda aktiivsest seksuaalelust, väidavad saksa arstid.

Brandenburgi tervishoiuameti arst Gudrun Stampe teatas: "Seda fenomeni ei tohi alahinnata. Vaktsineerida? Suurepärane. Sagedamini käsi pesta? Absoluutselt hädavajalik. Kuid kui te ei taha haigeks jääda, on kõige tähtsam hoiduda seksist kuni paremate aegade saabumiseni."

Nõuanne võib Saksamaa elanike jaoks aktuaalseks osutuda. Sügis jõuab Saksamaale varakult, ilmastik on hall ja tuuline ning ka gripp saabus sel aastal sinna varakult: ainuüksi Berliinis põeb juba üle 400 tuhande inimese, vahendab Korrespondent.

Selle aastase viiruse nimi on Vaikne, kuna ta pärineb Vaikse ookeani piirkonnast, täpsemalt Saalomoni saartelt.

Idee seksist hoidumiseks käis välja Berliini Charite haigla otorinolarüngoloogia osakonna juhataja Hans Scherer. "On tõsi, et seks tugevdab organismi," rääkis arst. "Kuid tõsi on ka see, et selliste intiimsete kanalite kaudu on nakatumine väga tõenäoline. Ja kui partner seni veel ei aevasta, siis võib tal olla parajasti viiruse inkubatsiooniperiood või ta võib olla isegi "terve partner"".

See teooria on vastuolus hiljuti avaldatud ettekandega, mille tegi Cochrane Acute Respiratory Infections Group, kuhu kuuluvad mitemete riikide arstid. Selles nimetati seksi üheks paremaks vahendiks külmetushaigustega võitlemisel.

Samale järeldusele jõudsid ka Wilkes’i ülikooli teadlased, kes tuginesid mitmetele laboratoorsetele katsetetele. Nende kinnitusel aitab seksiga tegelemine külmetushaigusi ära hoida ja kaitseb viiruste eest, kui järgida mõningaid lihtsaid reegleid.

Nüüd on aga soovitused vastupidised: seksiga tuleb tegeleda regulaarselt ja ilma fanatismita. Neil, kes otsustavad siiski seksist ajutiselt hoiduda, soovitatakse lohutada end suudlustega.

"On terve rida väga huvitavaid teaduslikke andmeid, millest järeldub, et sülje vahetus ei kujuta endast nakatumise osas erilist ohtu,"ütles Bonni ülikooli viroloogia professor Christian Drosten.