Tuntud firma Carnier püüdis oma turu-uuringutes välja selgitada, missugust juuksevärvi ja muid kosmeetikavahendeid on kõige kasulikum toota. Ja mis selgus?

Olgu öeldud, et suurem osa mehi eelistab armukeseks blondi, kuid abielluda tahab brünetiga. Miks siis tahavad meie rüütlid näha altari ees enese kõrval tumedajuukselist neidu? Kas on pruudiloor tumedal taustal kaunim? Ei, nii lihtsalt need asjad ei käi.

Huvitav on see, et armukese suhtes olid mehed väga kategoorilised: ükski ei tahtnud mustajuukselist, vaid 10% nimetas brünetti, teised valisid enam-vähem võrdselt blondi, punapäise või satääni. Abiellu astuks kolmandik mehi brünetiga, 27% satääniga, 15% blondiga ja ainult 7% punapeaga. Miks nii?

Mehed arvavad, et blondil on raske karjääri teha, sest teda ei võeta tõsiselt. Brünetid seevastu olevat asjalikumad, teenivat rohkem ning olevat suhetes stabiilsemad.

Portsmouthi Ülikooli psühholoog nendib imestusega, et mehed on kõikjal hakanud hindama pikaajalisi suhteid - ulaelust on neil nähtavasti isu täis.

Niisama üllatavaid tulemusi andis uurimus ka peigmehe valimise kohta. Naisedki näevad oma unistustes enda kõrval kõige sagedamini mustaverd meest ja kõige vähem punapead. Ainult 2% neide nimetas punapead, 37% eelistaksid brünetti, 29% satääni ja 16% blondi.