Kui testosteroon soodustab ruumilis-visuaalsete võimete arenemist, siis östrogeen vähendab neid. Naiste veres on tunduvalt vähem testosterooni kui meeste veres ja seetõttu on naised halvad orienteerujad.

See on ka peapõhjuseks, miks naised ei saa sageli parkimisega hakkama ega oska linnaplaaniga midagi peale hakata. Esineb isegi üks haruldane häire, mida nimetatakse Turneri sündroomiks. Sellisel geneetiliselt naissoost lootel (XX) puudub üks X-kromosoom. Sellist naist nimetatakse XO-tüdrukuks ja ta on eriti naiselik, pole pea üldse võimeline orienteeruma ega oma mingeid ruumilis-visuaalseid võimeid. XO-naist autorooli taha lasta on ülimalt ohtlik!

Muide, hiina mehed, erinevalt valgetest on väga madala testosteroonipeegliga, mis avaldub nõrgas habemekasvus. Kiilaspäisus tabab hiinlasi märksa harvem kui valgeid mehi. Kui võrrelda valgeid, nusti ja hiinlasi, siis viimased panevad märksa vähem toime vägistamisi ja vägivallatsemisi. Asiaatide madal testosteroonipeegel on ilmselt ka üheks põhjuseks, miks nad on halvemad parkijad kui valged mehed.