Just! avaldas kaadri Andres Maimiku ja Rain Tolki veel linastumata filmist “"Jan Uuspõld läheb Tartusse". Pildil toretseb üle poole lehekülje paljaste rindadega Sille Sutting. Seda ilma filmitegijate loata.

Pildi oli ajakirjale saatnud üks suhtlusportaali Orkut kasutaja, kes foto eest ajakirjalt 10 000 krooni teenis. Saksamaal viibivad filmi re˛issöörid Andres Maimik ja Rain kinnitavad, et foto on avaldatud ilma loata.

Tolgi sõnul sai möödunud nädalal Justi! peatoimetaja Anu Saagimiga sel teemal ka vesteldud. "Rõhutasime, et ta neid ei avaldaks. Kuid Saagim käitus äärmiselt kalgilt ja tal puuduvad igasugused eetilised tõekspidamised," räägib Tolk.

Andres Maimik imestab, et keegi on selle eest lausa 10 000 krooni saanud.

"Eks räägime nii autorikaitsega kui juristidega," ütleb Maimik. "Ja kui kellelegi tuleks honorari maksta, siis sellele, kes selle pildi tegelikult tegi, või Sillele, mitte mingile Orkuti-kasutajale."

Maimik lisab, et ega Saagim ja korrektsus ei käigi kokku.

Anu Saagim kinnitab, et teab, et käitus ebaeetiliselt.

"See ajakirjandusmaailm ongi läinud juba selliseks, et kui mina seda poleks teinud, siis oleks keegi teine," ütleb Anu Saagim loo kohta muretul häälel.