USA-s tehti uus uuring, mis puudutab seksuaalelu ja narkootikumide tarvitamist. Selgus, et vaid 4% USA täiskasvanud elanikest on süütud, kuid 20% on proovinud raskeid narkootikume nagu kokaiin või crack.

Teadlastes tekitas aga suurimat rahutust noor vanus, mil enamik küsitletutest esimest korda seksuaalvahekorda astus, vahendab Reuters.

"Meil on endiselt tervishoiuprobleeme, mis on seotud sellega, et tohutu hulk täiskasvanuid on alustanud seksuaalelu liiga noores eas," ütles USA Riikliku Tervishoiustatistika Keskuse töötaja dr Kathryn Porter, kes juhtis enam kui 6000 inimest hõlmanud uuringut.

"See on murekoht, kuna seksuaalse riskikäitumise tulemuseks võivad olla seksuaalsel teel edasikantavad haigused ning soovimatud rasedused."

Üheksakümmend kuus protsenti USA 20 - 59 aastastest inimestest tegelevad mingit laadi seksiga, sh oraal- ja anaalseksiga, teatab uuring. Teadlased arvavad, et nende käsutuses on üks senistest kõige ausamatest hinnangutest seksuaalkäitumisele ja narkootikumide kasutusele, kuna nad kasutasid uudset uuringumeetodit.

"Nad vastasid küsimustele täielikus privaatsuses," ütles dr. Porter.

"Neil oli kõrvaklapid peas, nad puudutasid arvutiekraani. See on esimene kord, kui me jälgisime vaid seksuaalkäitumise ja narkootikumide kasutamise statistikat."

Dr Porteri sõnul ei olnud üllatusi, kuid ka see, mida uurijad juba teavad, annab põhjust ärevuseks.

"Mitte-hispaanlastest mustade seas oli 28 protsenti inimestest tegelenud seksiga enne 15 eluaastat," ütles ta.

Valgete seas oli vastav number 14 protsenti.

"Näib, et meil on teemasid, mille kallal tööd teha," ütles Porter.

Ajavahemikus 1999 kuni 2002 tehtud uuring näitas, et 46 protsendil mustanahalistest meestest oli elu jooksul 15 ja enam seksuaalpartnerit.

Üleüldse teatas 17 protsenti meestest ja 10 protsenti naistest, et neil oli viimase aasta jooksul enam kaks ja enam seksuaalpartnerit.

Mida noorema isikuga oli tegemist, seda tõenäolisemalt oli neil olnud mitmeid partnereid.

Uuring tuvastas, et nende seas, kes ei olnud kunagi seksiga tegemist teinud, oli kõige rohkem Mehhiko päritolu ameeriklasi. Selle rühma vastavad arvud olid 24 protsenti meestest ja 45 protsenti naistest.

Üleüldse oli meeste keskmine seksuaalpartnerite arv 6,8.

"Naiste puhul oli see väiksem - 3,7" ütles dr Porter.

Narkootikumide kasutamine oli kõige tavalisem keskealiste ameeriklaste seas.

Enam kui 19 protsenti 20-29 aastastest ameeriklastest oli proovinud kokaiini, crack’i või mõnd muud tänaval levivat narkootikumi. Siia hulka ei arvatud marihuaanat.

30-39 aastaste puhul tõusis arv 27 protsendini ja 40-tes eluaastates inimeste puhul 26 protsendini.

50-59 aastaste puhul tunnistas tänavanarkootikumide tarvitamist aga vaid 9,6 protsenti küsitletutest.

"Number oleks võinud olla teistsugune, kui me oleksime siia hulka arvanud ka marihuaana," ütles dr Porter.

"Kui vaadata üleüldist statistikat inimestest, kes on kunagi mõnd tänavatel levivat narkootikumi kasutanud, siis on see endiselt üle 20 protsendi. Seda on palju rohkem, kui me oleksime arvanud."