Kui Vladimir Putin hiljuti enda ülakeha kaamerate ees paljaks kiskus, sattus ta torso üle maailma esiuudiste sekka.

Nädal hiljem võib uudise järellaineid endiselt tunda Venemaal, kus presidendist on saanud nii seksisümbol, inspiratsiooniallikas meestele jõusaalis käimiseks kui geiaktivistide uus lemmik, kirjutab Daily Mail.

Vähesed võisid ette näha kuulujutte ja spekulatsioone, mis lahvatasid pärast Siberi mägede vahel tehtud piltide avaldamist. President viibis Siebris puhkusreisil koos Monako vürsti Albert II-ga.

Eile avaldas Venemaa menukaim ajaleht Komsomolskaja Pravda paljastatud rinnaga presidendist ülisuure värvifoto, mille juures oli kiri: "Ole nagu Putin!" Pilt illustreeris harjutuste kompleksi, mis on vajalik selleks, et tekitada endale samasugune torso, nagu Venemaa juhil.

Ajaleht andis teada, et naised, kes veebilehte külastasid, jätsid Putini "jõulise torso" kohta kommentaare ning teatasid, et "kiljuvad vaimustusest ning külvavad ta komplimentidega üle".

Erilist huvi tekitasid pildid vene geide jututubades ja blogides. Mõned väitsid, et end rinnuni paljaks kiskunud Putin soovib suuremat tolerantsust homoseksualistide vastu Venemaal, kus geid ja lesbid on enamasti sunnitud kappi jääma.

Ühel internetis ringleval satiirilisel fotol kõrvutatakse kalalakäigu ning ratsutamie pilte homoseksuaalsetest kauboidest rääkiva filmiga Brokebacki mägi.

54 aastane Venemaa riigipea, kes on abielus ja kahe tütre isa, on pikka aega kultiveerinud macho-imidžit. Teda teatakse mäesuusatajana ning tal on must vöö džuudos. Vene televisioon on näidanud teda juhtimas nii veoautot kui rongi, seilamas allveelaevaga ning istumas hävituslennukis.

Vastandina oma eellasele Boriss Jeltsinile, keda teati joodikuna, on Putin loonud endast energilise, kaine ja terava mõistusega isiku kuvandi.

Kommentaatorid on püüdnud nuputada, mis sorti sõnumit võiksid edastada need pildid, võttes arvesse seda, et Putin kavatseb teise presidendiaja lõpus konstitutsiooni kohaselt tagasi astuda.

Ühe vene raadiojaama jutusaates spekuleeriti teemal, et fotod peavad Putini valijate jaoks meeldivamaks muutma ning see on tugev signaal sellest, et ta ei kavatse võimust loobuda.

Riikliku Strateegia Instituudi ajutrusti juht Stabislav Belkovski ütles, et pildid ei ole muu, kui katse veenda venelasi selles, et nende juht suudab lõdvestuda ning valmistub tagasi tõmbuma.

Heritage fondi Moskva kontori juht Jevgeni Volkov ütles, et poliitiline eliit peab Putin üha enam hädavaresest riigijuhiks ning poopaljad fotod vaid tugevdavad muljet, et teda ei tuleks tõsiselt võtta.