Oslo lasteaiakasvataja on tekitanud Norras üleriigilise diskussiooni oma väitega, kus peab normaalseks ja sobilikuks lastel lasteaias seksmänge mängida ja tegeleda eneserahuldamisega.

"Lapsed võivad mängida arstimänge, ema-isa rolle ning pepumänge. Nad võivad olla alasti ja tegeleda eneserahuldamisega. Neid asju ei saa takistada," arvab Bjerkallee lasteaias töötav Friis.

Bjerkallee aias käivad lapsed võivad rühmas olla alasti ning enda suguorganitega tutvust tegevat last ei tohi mingil juhul segada. Lasteaed peab tähtsaimaks avameelsust, kuid käsib austada oma kaaslaseid ja just sellel põhjusel on poistel peenisenäppimine söögilauas keelatud.

Friis rõhutab enda avalduses, et kedagi ei tohi ja saa sundida seksmängudeks.

Delikaatne teema sai tõstatatud Friisi enda poolt, kui ta märkas kasvatajate oskamatust ja hämmeldust seksuaalelu puudutavate küsimuste osas, mida lapsed neile esitasid.

Lapsed tahavad varem või hiljem mängida seksuaalseid mänge ja uurida teineteise kehasid. Kasvatajate ebakindlus antud teemas hirmutab aga lapsi ning mõjub väga negatiivselt. Paljud meist unustavad, et isegi lapsed võivad tunda orgasme, rääkis Friis Dagbladetile.

Tema sõnavõtt ja nägemus asjast sattus lehe kommentaariumis lugejate poolt tõelise kriitikatule alla, kus nähakse Friisi kui pedofiilide eest sõnavõtjat.

Ka rahvaesindajad on juba arvamust avaldanud. “Arvasin, et tegu on naljaga. Seksmängud ei kuulu mingil juhul lasteaia päevakavva. Sellised asjad sellises vanuses ei mõju kindlasti psüühikale hästi,” ütles Karin Ståhl Woldseth.