Jõulupeo ajal tasub alkoholi joomise asemel rõhku panna hoopis ülemusega flirtimisele - nii arvab Norra psühholoogiaprofessor Paul Moxnes.

Töökeskkonnas inimsuhteid uuriv Moxnes väidab, et seksimine ülemusega võib mõjuda töötaja positsioonile väga hästi, kirjutab Iltasanomat.

"Seks ülemusega võib kahtlemata aidata saada paremat positsiooni töökohal," ütles Moxnes intervjuus.

Professor põhjendab väidet sellega, et särin ülemuse ja alluva vahel tugevdab omavahelist läbisaamist ja võib parimal juhul viia isegi armumiseni.

Kui ülemus on pereinimene, seda kindlam tunne võiks olla alluval: boss kardab, et suhe võib ilmsiks tulla ja just seepärast võib ta valmis olla paljukski. Soomlaste sekselu uurinud emeriitprofessor Elina Haavio-Mannila on norra kolleegi väitest üllatunud. "See kõlab liiga naiivselt. Ma ei pea moraali, kuid Moxnesi väide on liiga räpane," lisas ta.

Haavio-Mannila on soomlaste sekselu uurinud aastaid. Uurimustulemused kinnitavad, et suhted töökaaslaste vahel pole küll harv nähe, kuid armumised leiavad aset positsioonilt võrdväärsete inimeste vahel.

"Soomes läbiviidud uurimused kinnitavad, et seks mõjutab töökarjääri siiski väga vähe. Vaid neli protsenti küsitletuist tunnistasid, et on positsiooni upitanud läbi voodi," lisas Mannila.