Taanlased ja Taani külalised ei peaks silmitsema vaid loodust, arvab Taani Looduskaitsealade Liit. Inspiratsiooni allikaks said California kuberneri Arnold Schwarzeneggeri sõnad ühes pressiteates, et "looduskaitsjatel oleks rohkem pooldajaid, kui nad agiteeriks seksi eest looduses".

"Meie arvame, et huvitav oleks pakkuda mingeid ideid looduse kasutamiseks teistel, tavalistest erinevatel, eesmärkidel," ütles intervjuus venekeelsele nädalalehele Den za Dnjom Lene Midtgord, Taani Loodusakaitsealade Liidu pressiesindaja.

Aasta tagasi hakkas Taani Looduskaitsealade Liit (TLL) koostama Taani looduse geograafiliste kohtade nimekirja, mis on eriti sobilikud erootilisteks naudinguteks. See nimekiri peab olema avaldatud erilises teejuhis käesoleva aasta suveks.

"Oma teejuhis me soovime panna rõhku sellele, et olemas erinevaid looduse nautimise viise. Teejuhti ei täideta “magusaga”, see luuakse selleks, et pakkuda inimestele häid isiklikke elamusi looduses," rõhutab Lene Midtgord.

Ilusamad ja sobivamad kohad kavatseb TLL valida koostöös taanlaste enestega. Seepärast palusid teejuhi väljaandjad looduse rüpes seksi harrastajaid teatada nendest mällu jäävatest kohtadest, kus nad edukalt loodust täiel määral nautisid.

Skeptiliselt häälestatud kaaskodanikud arvavad, et niimoodi teeb TLL endale vaid liiga, sest looduskaitsealadel hakkab vedelema kondoome, pudeleid ja muud prügi.