India mees, kes istub teist aastat vangis Gujaratis hindude ja moslemite tapatalgud vallandanud rongisüütamise eest, on palunud kautsjoni vastu vabastust, et koju minna ja naisega seksida, ütlesid kohtuametnikud.

Firozkhan Zafarkhan läkitas osariigi pealinna Ahmedabadi kohtule kaheleheküljelise käsitsi kirjutatud avalduse, milles väidab, et temal ja naisel on tekkinud vaimne trauma, kuna nad ei ole nii kaua saanud oma füüsilisi vajadusi rahuldada.

Ta palub vabastust 30 päevaks. Zafarkhan on moslem, kellel usk ja India konservatiivne kultuur keelab seksida kellegi teisega peale oma naise.

Meest süüdistatakse osaluses hindude rongi süütamises 2001. aasta veebruaris Godhra linnas. Rongis põles elusalt 59 hindu palverändurit.

Juhtum vallandas ulatuslikud usurahutused, mille käigus hukkus inimõiguslaste andmetel üle 2000 inimese, peamiselt moslemid.

Kuna Zafarkhan on mõistetud süüdi terrorismivastase seaduse alusel, on tema kautsjoni vastu vabastamine peaaegu võimatu, kuid jahmunud prokurörid on lubanud asja uurida.

“See on pretsedenditu kautsjonitaotlus,” ütles prokurör Sudhir Brahmbhatt.“Me ei ole veel otsustanud, kas see rahuldada või mitte.”