Saksa politsei tabas vähem kui 48 tunniga Müncheni moedisaineri Rudolph Moshammeri mõrvari, kelleks osutus mõrvatuga enne seksinud 25aastane iraaklane Herisch A.

Saksamaal tuntud moelooja ja seltskonnategelase Rudolph Moshammeri (64) leidis kaablijupiga surnuks kägistatuna reede hommikul autojuht. Mõrtsukas tabati laupäeva õhtul kell 22, vahendab SL Õhtuleht välisajakirjandust.

Osutus, et mõrvakaablilt leitud nahatükikesele tehtud DNA-analüüs on politseil juba olemas: selle omanik oli kord vägistamises süüdistatud noor iraaklane. Ühes kiirtoidurestoranis abikokana töötav Herisch A. oli pärast mõrva endal küll juuksed maha ajanud, ent ta võttis tapatöö kiiresti omaks.

Rudolph Moshammer otsis endale mitu korda nädalas noori mehi voodisseviimiseks. Müncheni raudteejaama juures kutsus ta oma Rolls-Royce’i hea kehaehitusega 180 cm pika iraaklase ja lubas talle seksi eest väidetavalt 2000 eurot.

Herisch A. rääkis politseile, et vaatas koos Rudolph Moshammeriga pornovideoid ja rahuldas teda siis käega. Enne kojuminekut küsis ta lubatud 2000 eurot. Moshammer olevat keeldunud ning ähvardanud politseiga. Herisch haaras laual vedelnud kaablijupi ja kägistas Moshammeri surnuks.

Herisch A. teenis kiirtoidurestoranis abikokana 6.78 eurot tunnis ja vaevles lakkamatus rahahädas. Ta rääkis politseile, et ei ole tegelikult gei ning läks Rudolph Moshammeriga kaasa soovist raha teenida.