Kui tavalisemad vahekorras olemise poosid muutuvad igavaks ja peaaegu kõik muu on läbi proovitud, on paljud paarid jõudnud punktini, kus sooviksid üksteisega jagada anaalseksi kogemust. Anaalseks tundub paljudele lubamatu ja võõras, sest sellest ei räägita eriti palju ning õhus on põhjendamatu hirm anaalse vahekorra ees.

Hirm anaalseksi ees on eelkõige naistel. Meestel pole eriti midagi kaotada. Naised aga kardavad, et peenise sisestamine tagantpoolt, on valulik ja piinarikas kogemus. Mida saaks teha, et anaalseksi jaoks end ette valmistada? Kõigepealt hankige apteegist või sekspoest vee baasil tehtud lubrikant. Ärge kasutage õli baasil tehtud libestit. Õli baasil olevad libestid hävitavad kondoomi ning ei mõju ka naisele hästi. Need kipuvad ühte kohta kuhjuma ning ei libesta kogu piirkonda ühtlaselt ära. Libestusaine on anaalseksi juures kindlasti vajalik, sest tupp niisutab end ise, tagumine pool seda aga ei tee. Ilma libestusaineta võite teha endale tõsist viga, libestusainet kasutades pole aga vaja suurt muretseda. Libestusainet pange pigem rohkem kui vähem. Need inimesed, kes anaalseksiga tegelevad on öelnud, et kui panete liiga palju libestit, siis sellest „peaaegu” piisab. Kui soov anaalseksiks on suur ja libestusainet käepärast pole, kasutage sülge või tupe eritist. Siiski peaks ettevaatlikud olema need naised, kelle mees on looduse poolt rohkem kui hästi varustatud. Anaalseks on meeldiv keskmise suurusega peenise puhul. See ei tähenda muidugi, et hea varustusega meeste naised anaalset lõbu nautida ei saaks. On olemas ka kunstpeenised, millega mees naisele anaalset mõnu rahuldust pakkuda saab. Tegelikult võikski alustada näpuga või väiksemat sorti kunstpeenisega ja siis hiljem päris peenisele üle minna. Alustuseks peaks ühe näpu õrnalt sisse asetama ning siis andma naisele aega sellega kohaneda ja alles siis teise näpu sisse panema ja edasi tegutsema.

Üheks suurimaks hirmuks anaalseksi juures kipub olema asjaolu, et naised kardavad, et neil tuleb seksi ajal vältimatu soov WC-sse minna ning see paneb nad piinlikku olukorda. Need kes anaalseksi harrastanud, väidavad aga, et mingid häda küll anaalseksi ajal tulema ei kipu. See on pigem põhjendamatu hirm.

Veel on anaalseksi juures esile kerkinud küsimus, kas anaalseksist on võimalik ka rasedaks jääda? Fakt on selline, et nendest paaridest, kes arvavad, et anaalseksi teel pole võimalik rasestuda, on iga aasta rasedaks jäänud 8%. Tagumiku kaudu küll rasedaks ei jää, kuid sperma tilgub ju ka ringiga osaliselt tuppe. Sellepärast kasutage alati kaitsevahendit.

Millest siis anaalseksi puhul naudingut saadakse? Tihti pakub inimestele pinget ja mõnu teha midagi „paha”. Anaalseks on just üks sellistest asjadest. Tihtipeale erutab seksi juures enam just see idee olla „paha”. Samuti on tagumiku sees palju närve, mida puudutades saadab närvike ajju mõnusignaali. Seega on anaalseks igati mõnus ja rahuldav tegevus. Anaalseksist tulenev mõnu on isegi kohati suurem kui tavalise seksi puhul. Peale anaalvahekorda ei tohi unustada kondoomi vahetamast või peenist pesemast, sest sama kondoomi kasutades ei tohi enam tuppe siseneda. Veel on anaalvahekorra juures väga oluline rahulik tempo. Tuleb olla täielikult lõdvestunud ja rahulik. Äkilised liigutused ja rahmeldamine ei käi anaalseksiga kokku. Tavaliselt on anaalseksi vastu just need inimesed, kes seda oskamatult üritanud on. Nad on liiga kiirelt asja kallale asunud ning siis pole ju imestada, et protseduur valulik oli. Kui asja rahulikult võtta, pole valu karta vaja. Samuti on tähtis partnerite vaeline koostöö ja üksteisemõistmine. Mees peab eriti hästi aru saama, millal on õige aeg lõpetada ja mida naine tahab. Sellepärast oleks hea kui anaalseksi teema on eelnevalt partnerite vahel läbi arutatud ning midagi ei tule üllatuseks. Kui siiski esineb valu tagantpoolt seksides, peaksite pöörduma arsti poole, sest tegu võib olla mõne tõsisema tervisliku probleemiga.