Tarkus ei ole alati voorus, vähemalt mis meheleminekusse puutub. Ajast aega on paljud mehed pidanud olulisemaks naise muid omadusi kui tema hiilgavat mõistust.

Mitmed Ameerikas ja Suurbritannias lähiminevikus läbi viidud uuringud vaid kinnitavad tõsiasja, et intelligentsetel ja edukatel naistel on raskusi partneri leidmisega.

Neljakümne aasta eest korraldasid neli briti ülikooli lastele IQ-katse. Nad mõõtsid kokku 900 11-aastase lapse intelligentsust ning nüüd, aastaid hiljem, otsiti samad lapsed jälle üles. Muuhulgas selguski, et mida targemate tüdrukutega oli olnud tegu, seda suuremaid raskusi on neil hiljem olnud partneri leidmisega.

Üsna sageli tuleb tõdeda, et intelligentsemad naised esitavad oma võimalikule partnerile tunduvalt rohkem nõudmisi, mistõttu tuleb neil “selle õige” leidmisega kõvasti vaeva näha.

Ka Ameerikas Michiganis läbi viidud uurimus näitab, et mehed abielluvad parema meelega naistega, kes asuvad neist karjääriredelil paar pulka allpool. Üheks spekuleeritavaks põhjuseks võib sealjuures olla asjaolu, et mehed kardavad, et edukas naine võib kergekäelisemalt kooselu lõpetada ja mehe lihtsalt maha jätta. Milline mees suudaks aga leppida mahajätmisega?