Juba rohkem kui 3000 aastat tagasi olevat Baabülonis (praegune Süüria) tegutsenud lõbunaised. Tollal olid nendeks naispreestrid, kes raha või kingituste eest armurõõme pakkusid. Esimene ametlik bordell olevat avatud 6. saj. e. Kr. Kreekas. Selle lõbumaja varemed on säilinud tänaseni. 19. sajandil olevat ainuüksi Pariisis tegutsenud 120 000 prostituuti.

Vooruse verstapostid

USA-s on prostitutsioon pea kõigis osariikides keelatud. Sama lugu on ka Rootsis, kus lõbunaise klienti ähvardab kopsakas rahatrahv.

Saksamaa

Saksamaal tegutseb umbes. 400 000 elukutselist lõbunaist. Tegelikult on see arv kindlasti suurem, sest paljud naised tegutsevad iseseisvalt või pakuvad ennast ainult aeg-ajalt välja.

Käive

Oletatakse, et Saksamaal ostetakse aasta jooksul armastust ühtekokku viie miljoni euro eest. 60% lõbunaistest pakub oma teenuseid bordellides, 20% on tänavaprostituudid. Ülejäänud tegutsevad nn. saatjatena või võtavad kliente vastu erakorterites.

Klientide eelistused

Rohkem kui 80% klientidest soovib tavaseksi, siiski soovib tervelt 70% suu- ja anaalseksi. 20% on huvitatud sadomasohhistlikest mängudest. Ainult anaalseksi soovib 10% meestest.