Marmorist, puust või nahast valmistatud dildosid ehk kunstpeeniseid tunti juba kaks tuhat aastat tagasi. Isegi VII sajandil elanud Hiina leskkeisrinnale Wu-Tse-Tienile soovitas tema ihuarst kasutada teatud kaut?ukiliigist valmistatud dildot. Alles vulkaniseerimise leiutamine C. Goodyeari poolt võimaldas muuta kummi elastseks ja vormitavaks. USA-s takistas aga kummist kunstfalloste tootmist angloameerika vagatsev võltsmoraal ja nii alustas kaasaegne dildo oma võidukäiku Pariisis.

Üha enam paare avastab enda jaoks vibraatori, kui naudingu suurendamise vahendi. Paljudele naistele ja meestele meeldib iseennast vibraatoriga rahuldada. Vibraatorid on muutunud asendamatuks atribuudiks nii hetero- kui ka homoseksuaalsetes armumängudes.

Enamik kunstfalloseid on valmistatud lateksist või silikoonist ja neile on antud üsna loomutruu kuju. On lühikesi ja peenikesi, pikki ja jämedaid, odavaid ja kalleid. Viimasel ajal on müügile ilmunud isegi selliseid kunstfalloseid, mis mitte ainult ei vibreeri, vaid mille suuurust on võimalik spetsiaalse pumbakese abil muuta. Nagu päris! On olemas ka kõveraid vibraatoreid, mis on eriti sobivad G-punkti ärritamiseks. Sekspoodides pakutakse ka topeltvibraatoreid, mis on mõeldud nii "ees- kui tagaukse" jaoks. On ka kunstfalloseid, mida kaks naist saavad üheaegselt kasutada.

Kuigi enamik vibraatoreid on varustatud minielektrimootoritega, mis panevad nad vibreerima, on kõigi nende kunstfalloste puuduseks see, et vibratsioon on suhteliselt nõrk, nii et õige naudingu saamiseks tuleb vibraatori liikumise amplituudi käsitsi suurendada. Elektrilööki pole vaja karta, sest patareide voolupinge on tühine.

Allpool anname sõna neile, kes on vibraatorit oma armumängudes juba proovinud.

"Ma lamasin oma kavaleriga alasti voodis," jutustab Sirje," Urmas oli lubanud mulle üllatuse teha ja sidus mul silmad kinni. Alguses kuulsin vaid vaikset suminat ning siis tundsin, et midagi siledat ja vibreerivat liigub mööda mu ihu. Mõtlesin, et mis asi see võiks olla... Ega ta ometi... Kuid siis taipasin, et see sumisev ja vibreeriv ese, mis liikus mu kehal, ei saa olla midagi muud kui vibraator. Urmas libistas seda mu kõhul, sealt edasi rinadeni ja hakkas siis vibraatoriotsaga mu rinnanibude ümber ringe tegema, kuni need kikki läksid. Oli see alles fantastiline tunne. Igal juhul Urmase sõrmedest palju erutavam! Siis hakkas ta selle suriseva riistapuuga aeglaselt allapoole liikuma, libistas üle reite, põlvede, säärte ja siis jälle tagasi, kuni ta jõudis lõpuks minu kõige intiimsema kehaosani. Siis lükkas ta vibraatori mulle aeglaselt sisse ning hakkas seda edasi-tagasi liigutama. Ma sain võimsa oragsmi!"

Katrin ei ole enam mingi hinna eest nõus oma plastiksõbrast loobuma. "Võin ainult julgelt ka teistele soovitada. Mina alustan mängu nii: kõigepealt silitan õrnalt oma rindu, kuni nahk muutub nii tundlikuks, et mul hakkab lausa kõdi. Samal ajal lasen fantaasial lennata ning erutun üha enam. Alles siis lükkan ma vibraatori oma armugrotti ning saan ühe orgasmi teise järel. Minu meest aga erutab kohutavalt, kui ma luban tal seda mängu pealt vaadata. Ka tema rahuldab ennast ise ja nii oleme me mõlemad kogenud superorgasmi, ilma et oleks üldse teineteist puudutanud!"

Lea: "Mu kavaler on praegu pikaajalises komandeeringus, kuid see ei tähenda seda, et ma peaksin paastuma. Võtsin julguse kokku, läksin sekspoodi ja ostsin endale vibraatori, niisuguse toeka ja elastsete kidadega. Minu kalvaleri riist ei ole nii suur, aga ma tahtsin teada, mis tunne on, kui nii suur (kuigi mitte ehtne) fallos mul sees on. Selle abimehega saan ma alati orgasmi ning ei jõua ära oodata, millal Erki komandeeringust tuleb, et saaksin päris mehega seksida..."

Arno: "Kuigi ma olen abielus, olin ma juba varemalt kogenud, kui erutav ja nauditav võib olla anaalne vahekord. Kahjuks ei saa mu naine mind selles aidata. Ja oleks ka üsna napakas pöörduda tema poole palvega, et ta endale kunstfallose ette seoks. Seepärast ostsingi endale vibraatori. Ja mis seal pattu salata, vahel tekib hirmus tahtmine "keelatud vilja" proovida. Lülitan vibraatori sisse ja lükkan selle endale sisse ning hakkan ringikujulisi liigutusi tegema ja kui ma siis teise käega lõpetan, saan sellise orgasmi, et jalad hakkavad värisema. Vahelduseks tavaseksile on igal juhul väga mõnus. Pealegi on selline seks ohutu igas mõttes, sest mõne homoga semmida oleks tülikas, sest iial ei või teada, mis haiguse sa võid temalt saada.

Renate: "Ma ei kujta enam ettegi nn. tavalist vahekorda. Muidugi mulle meeldib tunda endas Heiki sugutit, kuid see pole siiski piisavalt erutav. Näiteks istudes tema süles, libistan ma samal ajal vibraatoriga üle oma keha kõige erogeensemate piirkondade, ja kui ma surun vibreeriva kunstfallose vastu oma kliitori, saan ma juba mõne minuti pärast orgasmi, mida võimendavad Heiki sugutamisliigutused. Võiks öelda nii, et üks täiendab teist."

Kas on vaja häbeneda seksuaalsete abivahendite kasutamist? Vastupidi, seksuoloogid leiavad, et inimestel, kes kasutavad selliseid abivahendeid, on lihtsalt piisavalt fantaasiat ja julgust eksperimenteerimiseks, et oma armuelu rikastada. Samuti aitavad abivahendid üle saada kammitsusest ning aitavad paremini oma erogeenseid tsoone tundma õppida. Ainult siis, kui inimene ei tunne enam seksuaalvahekorrast nii suurt rahuldust kui abivahendeid kasutades, võib see ohustada partnerite omavahelisi suhteid.

Paljudel paaridel on kergem esialgsest valehäbist üle saada, kui asja võetakse naljaga. Muidugi võib partnerile teha ka üllatuskingituse, kuid ainult siis, kui ollakse eelnevalt kindel, et partner ei solvu. Küsitlused on näidanud, et ainult 9% sellise kingituse saanutest reageerib tõredalt, 6 0% proovis abivahendit ja jäi sellega väga rahule! Ekslik on arvata, nagu kasutaksid vibraatorit põhiliselt üksikud naised. Turu-uuringud aga näitavad, et vibraatoreid kasutavad eelkõige eelarvamusteta noored (abielu)paarid, et oma intiimellu vaheldust tuua. Kuigi ükski naine ei taha seda tunnistada, on küsitluste põhjal teada, et iga kolmas naine unistab oma fantaasiates seksmängust mõne mehega, kelle käes on vibraator. Näiteks Saksamaal on juba iga kolmas naine vibraatorit proovinud, kusjuures 80 protsenti naistest sai dildo kingituseks oma partnerilt.

Pole sugugi haruldane, et naised ainuüksi kunstfallost nähes tugevat erutust tunnevad. Uuringud on näidanud, et iga 10. naine vanuses 18 kuni 35 aastat tunneb sealjuures orgasmile sarnanevaid lihaste kontraktsioone. Seda tuleb ette naiste juures, kellel on väga tugev seksuaalne ettekujutusvõime. Vibraatorit nähes mõtlevad nad kohe sellele, kui erutav ja nauditav võib olla selle kasutamine.