"Mu mees on autojuht ja mõnikord terve nädala ära. Kuid ma ei heida meelt ja rahuldan ennast sel ajal sageli ise," tunnistab Krista, kes Tallinnas medõena töötab. "Ma lähen sellisel juhul reeglina varem voodisse ja teen endale olemise hästi mõnusaks ja soojaks. Kõigepealt näpin ma oma nibusid, kuni need kõvaks lähevad, Seejärel silitan neid peopesadega. Enamasti sellest juba piisab. Kuid lõpetuseks silitan ka jalgevahet ja saan veel ühe orgasmi. Siis jään kiiresti mõnusasse unne."

Ville, 18-aastane noormees Keilast meenutab: "Sellele mõttele tulin siis, kui olin 16-aastane. Meil o1i kehalise kasvatuse tund ja pidime redelitel harjutusi tegema. Mul oli seejuures riistas veidralt mõnus tunne, mis käega katsudes veelgi mõnusamaks läks. Tegingi nii siis edaspidi päris tihti. Mul on praegu sõber, kellega me seda ka teeme. Päris seksi ma veel ei taha."

Ka Toomas, 32-aastane Viljandi mehaanik, oli nõus oma eneserahuldamisega seotud mälestusi jagama: "Marika ootas mind juba. Ta oli harkisjalu voodil ja mängis vibraatoriga, teise käega rinnanibusid näppides ja ise samal ajal vaikselt oiates. Minu jaoks oli see kohutavalt erutav vaatepilt. Nii et hoolimata sellest, et mul oli olnud raske tööpäev, olin ma ühe hetkega paljas, dushi all käinud ja oma tibu juures voodis. Too vaatas mu kasvavat väikemeest ja käskis mul ka ise ennast rahuldada. Ma põlvitasin ta ette ja hakkasin oma riista mudima, alguses aeglaselt, siis üha kiiremini. Mu naine vaatas pealt ja hakkas mõne aja pärast üha kiiremini hingama. Varsti sai ta orgasmi, ma haarasin tast kinni, tungisin talle sisse ja siis me armatsesime nagu meeletud."

Toomas ja Marika ei ole ilmselt erandid. Näiteks Saksamaal on tehtud kindlaks, et 28% paaridest tegelevad eelmängu ajal eneserahuldamisega. Kuid loomulikult tehakse seda rohkem üksi olles: uuringute kohaselt teeb seda tervelt 82% mehi ja 68% naisi. Nädalas 2-3 korda teeb seda 50% mehi ja 35% naisi, iga päev tegeleb sellega meestest 21 % ja naistest 14%. Üllatav on seejuures ehk tõsiasi, et see, kas ollakse üksikud või elatakse kellegagi koos, mingit rolli ei mängi. Enamus mehi ja naisi (vastavalt 52% ja 43%) hakkab eneserahuldamisega tegelema enne 16. eluaastat, 34% mehi ja 36% naisi jällegi enne 13. eluaastat.

Eneserahuldamine on täiesti normaalne nähtus ja tervisele kahjutu. Eneserahuldamise abil avastavad noored oma seksuaalsust. Täiskasvanud kasutavad seda kui vaheldust oma seksuaalelus. Paljudele on see aga praktiline orgasmiharjutus.