Vastumeelsus samast soost grupiseksipartnerite vastu tulebki meestel tihtipeale sellest, et kardetakse kahtlusi homoseksuaalsuses. Suuremal osal naistest ei tule seevastu pähegi midagi sellist mõelda. Paljudele naistele on ettekujutus seksist kahe mehega ülimalt meele järgi. Näiteks 26-aastane Elfie P. kirjutas järgmist:

"Ah et kas ma tahaksin olla korraga voodis kahe mehega? Ja kuidas veel eel! See on ju naisele ideaalne võimalus oma seksuaalsete vajaduste täielikuks rahuldamiseks. Ma olen ju võib-olla seksuaalselt eriti aktiivne tüüp, aga ma ütlen ka otse välja, et enamik mehi pole suuremad asjad. Nad ei ole puhtfüüsiliselt võimelised tõeliselt kirglikku naist täielikult rahuldama. See on tingitud lihtsalt nende füüsilistest iseärasustest - kui nad on ennast korra välja elanud, läheb neil vaja teatud aega kosumiseks. Aga naine ei ole siis tihtipeale veel niipea valmis lõpetama. Loomulikult on olemas kõikvõimalikke abivõtteid, mulle endale meeldib näiteks väga oraalseks ja kui häda käes siis hoolitsen ma enda eest ise, mul on rikkalik kogu kunstpeeniseid... aga suguühe on ikka midagi muud. Ja kahe mehega... ma arvan, et siis saaks naine tõesti seda, mida tahab. Ma võin seda öelda, sest olen asja juba nii- ja naamoodi proovinud. Ma ei häbene üldse oma soove välja öelda ja võin kinnitada, et mehed, kellega olen kolmekesi olnud, on minu ettepanekutele alati väga hästi reageerinud. Minul kui naisel on õudselt hea meel teada, et ma olen koos kahe mehega, kes teevad kõike, mida ma ainult soovin, ja püüavad mind täielikult rahuldada. Loomulikult annan ma ka ise oma parima ja julgen väita, et sellise kolmikseksiga on alati kõik osalised rahule jäänud."

Mis puutub seksuaalsete soovide väljendamisesse, siis tunnevad kaasajal paljud naised ennast meestega täiesti võrdväärsete seksitarbijatena. Nad ei oota meespartneritelt ettepanekuid, vaid haaravad ise initsiatiivi. Kaval naine ei tee muidugi nii, et küsib pärast õhtusööki oma mehe parima sõbra seltsis nagu välk selgest taevast: "Kuulge, poisid. mis oleks, kui läheks kolmekesi koos voodisse? Mul oleks tahtmine natuke keppida." Mõnele mehele mõjub taoline otserünnak kindlasti erutavalt, kuid valdaval enamikul juhtudest on ehmatus suurem kui mehed tunnistada tahaksid. Ja üleüldse ei peeta sellist otsest väljakutset lihtsalt viisakaks. Kui kutse grupiseksile tuleb naiselt, peab ta olema esitatud teatava kavalusega. Kuid sellest räägime pärastpoole.

Mõeldes grupiseksile, kujutleb vast enamik sellega lähemalt kokkupuutumata inimesi, et tegemist on ohjeldamatu orgiaga, millel proovitakse ära seksi kõige metsikumad vormid: n.-ö. Soodoma ja Komorraga korralikus kodanlikus kodus. Tegelikkus on siiski sootuks banaalsem Grupiseksini võib viia suvaline seltskonnaüritus, näiteks siinnipäev ja- või uusaastapidu, mida peavad koos omavahel sõbralikes suhetes olevad paarid. Vajalikuks eelduseks on see, et kõik kohalviibijad oleksid seksuaalselt aktiivsed tüübid, kellel ei oleks vabameelse seksi suhtes mingeid kõhklusi. Kui seltskonnas juhtub olema keegi, kellele grupiseks on vastumeelt, siis on oodata tõsiseid raskusi. Ettekujutus, et vastupuiklejat on võimalik pehmeks rääkida, pärast mida talle grupiseks koguni meeldima hakkaks, on sügavalt ekslik. Taolisel juhul peaks võõrustaja hoopis ülearu intiimsetest ühislõbustustest loobuma ja tõrkujat edaspidi taolistele üritustele mitte kutsuma. Grupiseks võib saada kõikide osaliste jaoks edukaks ja meeldejäävaks elamuseks ainult siis, kui kõik sellega nõus on.

See kehtib muidugi - ja isegi kõige rohkem - juhtudel, kui kaks sõbrustavat paari võtavad nõuks partnereid vahetada. Partnerite vahetamine saab harmooniliselt funktsioneerida ainult siis, kui ühelgi ürituses osalevatest naistest -ja mõistagi ka meestest- ei ole sellega seoses mingeid komplekse. Esimene tinsimus osalejatele on: armukadedust ei tohi olla! Parterivahetus ei ole sama, mis kõrvalhüpe - siin ei ole "petetuid", hõik osalised peavad mõistma, et partnerivahetus on vastastikku kasulik tehing. Või veel paremini öeldes, vastastikune meelehea. Vastastikususe element on paljude partnerivahetuse harrastajate jaoks äärmiselt suure tähtsusega. nii näitas Saksamaal korraldatud intiimküsitlus, et 80% küsitletutest peaksid oma partneri kõrvalhüpet täiesti lubamatuks, ent peaaegu sama palju - 78% - kujutaksid ette, et võiksid teatud asjaoludel nõustuda vastastikuse partnerite vahetamisega.

Millised on nõudmised ja ootused grupiseksipartneritele? Kõigepealt ja esmajoones - huvi seksi vastu, rõõm puhtast kehalisest armastusest. Järgmine tingimus on aga sallivus teiste inimeste soovide ja eelistuste suhtes ning võime nendega arvestada samuti valmidus reageerida ka ebatavalistele seksuaalsetele soovidele mõistmise ja fantaasiaga. Veel üks tähtis nõue, mis on eriti aktuaalne kaasaja oludes, kui on oht nakatuda HIV-viirusega - hügieeninõuetest kinnipidamine ning täielik ausus enda ja oma partneri tervisliku seisundi osas, samuti kaitsevahendite kasutamine, et ohte vältida. Paljud grupiseksis osalevad paarid, eelkõige abielus olevad, nõuavad, et osavõtjad kasutaksid rasestumisvastaseid vahendeid.

Üks 33-aastane berliinlane, kellel tema enda jutu järgi on grupiseksis suured kogemused, kirjutab selle kohta:

"Me osaleme sõbratariga üpris tihti partnerite vahetuses. Meil on kolmest-neljast paarist koosnev punt, mis tuleb korrapäratute vaheaegade järel kokku, nii kuidas tuju on, vaatab koos pornofilme ja ka kepib pärast seda koos. Seejuures on muidugi tavaline asi, et vahekorda astutakse ka teistega peale oma partneri. Tihti oleme me lasknud loosil otsustada, kes kellega teeb. Kõik meie sõpruskonna liikmed on väga vabameelsed ja seksi armastavad inimesed. Igaüks toob ühisesse mängu kaasa oma täiesti isikupäraseid ideid ja soove. Muidugi ei ole keegi millekski kohustatud ja keegi ei ürita lõhkuda püsivaid paarisuhteid. Sellepärast jälgime me ka rangelt, et partnereid vahetades tekiksid kogu aeg uued kombinatsioonid ning ühed ja samad vahetuspartnerid ei satuks mitu korda järjest kokku. Lõppude lõpuks ei soovi me jui seda, et vahetuspartneriga tekiks liiga suur lähedus, mis võiks hakata häirima püsisuhet. Eriti tähtis on meie jaoks see, et taolistel mängudel ei oleks ebameeldivaid tagajärgi, näiteks et keegi rasedaks ei jääks. Seetõttu võtavad meie naised korrapäraselt tablette, ja kui see ei peaks vahel võimalik olema, kasutame ilmtingimata preservatiivi. Seda teeme me aga niisamagi tihti, sest see annab meile kindlustunde nakatumisohu suhtes."

Kartust, et partnerite vahetamine võib kujuneda ohuks püsisuhtele, esineb algajatel sageli. Partnerivahetuse alal kogenumad ei karda seevastu enam midagi. Samas on üks 29-aastane sakslanna kirjutanud järgmist:

"Minu partner Ralf on suur seksifänn ning õhutab mind ka ikka ja jälle partnerite vahetamisele ja muudele taolistele seksimängudele. millest võtab osa rohkem kui kaks inimest. Tema meelest on kohutavalt erutav pealt vaadata, kuidas mõni teine paar seksib. Ralf ütleb, et ma muutun tema jaoks seda ihaldusväärsemaks, mida rohkem ta saab vaadata mind voodis koos teiste meeste ja naistega. Enamasti ma küll nõustun tema ettepanekutega, kuid mul on seejuures kuidagi imelik olla. Ma muutun rahutuks, kui vaatan Ralfi teise naisega intiimseid hellitusi vahetamas, isegi siis, kui mind rahuldab samal ajal teine mees. Ma ei taha mõelda sellele, et varem või hiljem võib meie suhetesse tekkida mõra.

Kui Ralf suudab minu silme all olla mõne teise naisega nii intiimne, siis võib ta ju väga vabalt sellesse ka armuda. Ralf naerab küll alati, kui ma talle oma kartustest räägin, ja ütleb, et see on lootusetult vanamoeline armukadedus, kuid ikkagi tunnen ma ennast kõige selle juures ebameeldivalt."

Kartus, et kallim võiks äkki juhuslikuna mõeldud partnerile oma südame kaotada, takistab paljudel taoliste ettevõtlniste täiel rinnal nautimist. Armukadedust selle sõna otseses mõttes esineb sagedamini naistel kui meestel. Meeste jutust paistab seevastu sageli välja midagi sellist nagu omanikuuhkus. Nad kipuvad oma püsipartnerit seda rohkem hindama, mida rohkem teised mehed viimast ihaldavad, mida suurem on partneri edu grupiseksiüritustel. Näiteks üks 35-aastane mees Düsseldorfist, kes on olnud üle seitsme aasta abielus väga veetleva naisega ning võtab koos temaga korrapäraselt osa suurematest ja väiksematest grupiseksiaktsioonidest, kirjutas:

"See on suurepärane elamus, kui ma näen, kuidas mu naine teistele meestele meeldib. Ta näeb tõeliselt vapustav välja, prinkide rindade, kauni pepu ja kõige muuga, mida ühelt temperamentselt ja kirglikult naiselt võib oodata. Mind erutab hullupööra see, kui ma ikka ja jälle vaatan, kuidas mehed mu naist ihaldavad ning kuidas naine omakorda innuga ja himuralt kõike meelsasti kaasa teeb. Iga sellise korraga lööb minu armastus tema vastu üha rohkem lõkkele. Ma arvan, et selline tegevus tuleb meie ühtekuuluvustundele suuresti kasuks - seda võiks nimetada omamoodi nooruseallikaks, mis annab meile palju energiat."

Seda, et ta võiks oma võluva naise mõnele taolisele juhupartnerile kaotada, see mees ei karda. Armukadeduse probleem tekib grupiseksi puhul tavaliselt üleüldse vaid siis, kui emmal-kummal partneritest ei jätku piisavalt enesekindlust, et teises kindel olla. Praktiline elu näitab, et kõrvalhüppeid või intiimsete grupilõbustuste jätkamist väljaspool grupiseksiseltskonda esineb kaunis harva. Seda illustreerib 25-aastase berliinlanna Uschi S-i kiri:

"Milleks mulle armuke, kui ma saan meie grupiseksiüritustel nii palju seksi kui ma ainult tahan? Ma armastan oma partnerit ja tahan teda endale hoida. Sellepärast hoidun ma hoolega teda mõne grupiseksipartneriga või ükskõik millise muu mehega petmast. Ma tean, et ka tema on selles suhtes minu vastu sama aus. Truudus meie mõlema jaoks väga tähtis, hoolimata sellest, et me mõlemad seksime ka teistega. Grupiseks tuleb kõne alla ainult vastastikusel teadmisel ning vahetuse korras partneritega, keda me tunneme ja mõlemad oma voodis aktsepteerime."