Mehed, kes elavad põhimõtte järgi "Kes ei riski, see shampust ei joo", kes hüppavad pea ees tundmatusse ja sõidavad autoga nii et spidomeeter põhjas, võivad küll iseendale vastupandamatud tunduda. Paraku naised nii ei arva.

Järjekordsed ameerika teadlased küsitlesid 48 meest ja 52 naist ning selgus, et naised eelistasid mõistlikumaid mehepoegi ning arutult riskijaid pigem pelgasid.

See-eest aga pälvivad riskijad oma sookaaslaste austuse.

Mehed arvavad, et suudavad vapustada väärt naisi, mängides oma saatusega, kuid tegelikult kalduvad naised suhtlema hoopis ettevaatlikumate meestega.

Katse käigus jagati meestele ja naistele välja mõned situatsioonide stsenaariumid ning nad pidid enim meeldivad välja valima. Teiste hulgas olid näiteks võimalus päästa teise inimese elu ja kihutada autoga.

Naised pidi välja valima kõige rohkem meeldiva situatsiooni. Suurem osa naisi valis altruistlikud tegevused ja jättis tähelepanuta need, kus oli vaja mõttetult riskida.

Briti psühholoogide ühingu liiget David Lewist seesugused tulemused ei üllatanud: "Varem on läbi viidud uurimus, mille käigus selgus, et naisi võluvad mehed, kes tegutsevad lähtudes altruistlikest kaalutlustest. Kellegi elu päästmine näitab, et mees on kaastundlik, tal on tunded, ning see naisi võlubki."

"Teisest küljest - seiklusiha on tõelise machomehe oluline iseloomujoon. Sotsiaalsed normid on väga olulised. Meie ühiskond on valmis hindama machot. Aga mida vanemaks saab mees, seda vähem on ta valmis riskima," ütles Lewis.