Ajast aega on naised süüdistanud mehi möistmatuses, egoismis ja valitsemishimus. Enamasti ei meeldi naistele tunnistada, et vastastikuse mõistmise parandamiseks võiksid nad ise veidi rohkem suuremeelsust ilmutada ja torisemise asemel oma partneritele sõbrakätt pakkuda. Mida seejuures eelkõige silmas pidada, aitavad mõista Forsa instituudi värskeima küsitluse tulemused. Vöib-olla leiab nii mõnigi naine siit võtme oma koduste konfliktide vältimiseks.

Küsitleti mehi vanuses 30-59 aastat.
73% meestest igatseb hellitamist jaa tröösti.

Läks tööl põhjalikult viltu, vaevab nohu või jäi sõbrale golfis häbiväärselt alla - enamasti ei tee mehed vahet suurte ja väikeste probleemide vahel: looduse kuningas on lihtsalt tujutu ja täiesti vormist väljas. Ja siis ei talu ükski neist irooniat või tänitamist, nad igatsevad lohutust ja tröösti.

NÕUANDEKS: Ei aita sedasorti kommentaarid nagu "Kes sul käsib sefile pidevalt vastu vaielda... Oleksid salli kaela pannud... või paras sulle, golfiklubi pole sinu jaoks! Kui naine midagi lohutavat lausuda ei oska, aitab kaastundlikust pilgustki - teise haavadele soola raputamine ei tee kellelegi au.

68% meestest sooviks, et naisel oleks huumorimeelt.

Koos lõbutseda ja naerda, selle asemel, et aina probleemide üle diskuteerida - seda igatseb enamik mehi. Naine võiks meenutada, kui lustlikud olite siis, kui alles teineteisesse armusite - siis tegi talle ju ainult nalja, kui ta liiga palju õlut jõi, restoranis klaasi kogemata puruks pillas või tänaval mööduvale koolitüdrukule komplimendi tegi?

NÕUANDEKS: Naine "katsugu" end salaja järele: kui palju on niisuguseid asju, mille peale ta varem ülemeelikult naeris, nüüd aga sedamaid skandaali üles võtab? Kui neid on juba üksjagu, siis peaks põhjusi otsima iseenesest. Naine püüdku oma endisi suhtumisi taastada ja mitte igakord kirbust elevanti teha. Kindel, et elu läheb hoopis rõõmsamaks ja lihtsamaks.

63% meestest vihkab klatsi.

Kui naine sõbrannale oma vahekorrast räägib ja partneri puuduste või möödalaskmiste üle naeru kihistab, tunneb viimane end loomulikult reedetuna, naeruvääristatuna ja koguni ohustatuna. Niisuguses situatsioonis tekib igal mehel kahtlus, et sookaaslased on abikaasale lähedasemad ja võrdväärsemad kaaslased kui tema.

NÕUANDEKS: Partneri valis naine ise ja tema kohus on talle igati näidata. et tema on kõige parem. Kui naisel on kange vajadus sõbrannale pihtida, siis ta peaks teadma, et ainult vähesed naised suudavad saladust pidada, aga uudishimulik on viimane kui üks! Kui partner naise avameelitsemisest kuulda saab, lööb see tal veel enam jalad alt. Kuidas naisele enesele meeldiks, kui ta saaks mõnelt ühiselt sõbralt kuulda, mida partner tema figuurist või voodikultuurist arvab?!

Meeste eelistuste pingerida partneri välimuse suhtes:

1. Hea jume, professionaalne meik - 65%
2. Sale figuur - 62%
3. Pikad jalad - 52%
4. Pikad juuksed - 48%
5. Suured rinnad - 27%


43% meestest keeldub pidevatest armuvannetest

Meeldiv või mitte, aga mehed on loomult asjalikumad ja romantikavaesemad kui naised: õrnad sõnad ja zestid eriti inimeste silme all, valmistavad neile pigem piinlikkust kui rõõmu. Oma armastust ja andumust näitavad nad sulle üles hoopis praktilisemal viisil, näiteks hommikusöögi valmistamise või auto äraremontimisega.

NÕUANDEKS: Naine võiks niisuguseid asju rohkem märgata ja mitte hakata huuli torutama, kui mees juba kolmandat päeva jätab ütlemata, et ta naist armastab. Naine võiks veel meeles pidada ühte tähtsat asjaolu: seltskonnas ei sobi ainult abikaasa ümber sebida, pühkida tema õlalt pidevalt nähtamatuid tolmukübemeid või kohendada tema lipsu! Naise arvates võib see olla intiimse kokkukuuluvuse demonstreerimine, temale aga kindlasti ebameeldiv.

42% meestest pelgavad armukadetsemist

Nii see kord juba on: mehed tahavad end vabana tunda ka siis, kui on juba altari eestki läbi käinud. Sellepärast kannavad paljud neist laulatussõrmust meelsamini taskus kui sõrmes. Naise pidev armukadetsemine tekitab neis tunde, et neist tahetakse teha eraomand, kes ise enam millegi üle otsustada ei tohi.

NÕUANDEKS: Mida ükskõiksemana ja muretumana naine end näitab, seda parem. Kui mees tajub, et naine tuleks suurepäraselt toime ka ilma temata, on tal hoopis vähem lusti kõrvalehüpeteks. Pealegi, kui naine teda pidevalt ilmaasjata kahtlustab, tuleb tõenäoliselt kätte päev, mil ta sobival juhul otsustab: kuradi pihta, saagu ma siis ükskord näägutada ka asja eest!

37% meestest el talu naiste lõputuid telefonikõnesid

Mitte sellepärast, et need raha maksavad. Naine pole oma partnerit näinud hommikust saati, sõbrannast või kolleegist läks ta lahku alles äsja, aga nüüd heidab mugavasti diivanile ja lobiseb temaga tund aega - põhiliselt eimillestki! See tekitab mehes tunde, et teda pole üldse vaja. Muide, kui naisel peaks olema kass või koer, siis pangu tähele, et neidki ajavad pikad telefonikõned närviliseks.

NÖUANDEKS: Naine jätku oma telefoniseansid ajale, mil partnerit kodus pole. "Ohutu" on helistada ka siis, kui ta telekast sporti vaatab või garaazis nokitseb.

Pingerida kõigest ülejäänust, mis meestele ei meeldi:

l. Et sõbranna arvamus on sageli tähtsam kui tema oma - 63%
2. Et naised armastavad pidevalt pärida, millele nad parasjagu mõtlevad - 41 %
3. Et naised kosmeetikapeale liiga palju raha kulutavad - 38%
4. Spordivaenulikkus, ja asjaolu, et naistel edetabelitest mingit aimu pole - 31%
5. Tundide kaupa vannis vedelemine -18%


Naiste meigi ja kosmeetika juures häirib mehi:

1. Liiga silmatorkavad toonivad päevakreemid - 39%
2. Lakitud küüned - 35%
3. Kõikvõimalikud soengufiksaatorid ja juuskselakid - 33%
4. Varjutatud silmalaud - 27%
5. Liiga eredaks võõbatud huuled - 24%


Illustratsiooniks mönede meeste arvamused:

Allan (26), kelner: "Mulle meeldivad iseteadvad ja edukad naised, kes ka figuuri ja välimust hooletusse ei jäta. Vihkan hüsteerikuid, problemaatilisi diskussioone hommikulauas, totraid armukadedushoogusid, patoloogilist korraarmastust ja roosakslakitud küüsi."

Ilmar (32), kokk: "Mõõdukalt mingitud ja hoolitsetud välimusega naisi on kosutav vaadata. Sealjuures ei meeldi mulle aga pikad ja arvukad odavad pärlikeed, napakad volangid ja rüüzid pluusidel ja kleitidel, pidev peegli ees istumine ja telerist seebikate vahtimine. Naiste lõputud telefonikõned ajavad aga lausa marru!"

Vladimir (33), taksojuht: "Ekstraklass on naised, kes julgesti ja oskuslikult flirdivad. Närvi ajab see, kui nad sellega alla kriipsutama kipuvad, kui haritud ja sinust üle nad on. Vihkan platvormkingi!"

Siim (46), kaubandustegelane: "Naisel olgu pikad jalad, lühike seelik või liibuvad dziinid. Vihkan ebatäpsust, sõnamurdlikkust ja seda, kui minkimisele liiga palju aega kulutatakse."

Erki (53), pagar: "Kõige meeldivamad on naised, kel on selge ja otsekohene pilk. Kõige põlastusväärsem on see, kui naine end kooselu kestel käest ära laseb - läheb näiteks paksuks või ei viitsi hallinevaid juukseid endiseks toonida."

Harry (59), ametnik: "Meeldib naine, kes sind kuulata oskab. Halb on aga see, kui ta seejuures ülemäärast kaasaelamist või -tundmist ilmutab ja valjuhäälselt kommenteerib, reetes sellega, et ei tea ise ka, mida nimelt öelda tahab... Naiste välimuse juures on kõige vihatavamad pikad seelikud!"