"Higist tilkuvatena laksusid meie kehad teineteise vastu. Erutatuna meie mõlema mõnuhäälitsustest, liigutasin ennast Raili peal järjest kiiremini. Olime kohe kõrgpunktini jõudmas. Juba tundsin meie kehade ekstaatilist tukslemist...

Kui teineteise embusest eraldusime, olid voodilinad higist märjad. Isegi sokid ei olnud kuivaks jäänud - olime nii kiimas, et ei hakanud nende äravõtmise peale aega raiskama."

Marko (25) ja tema sõbratari Raili (22) meelest on ülim nauding seksida higistena. "Mida erutatum sa oled, seda rohkem higistad," seletab Marko. "Minu eelmine tüdruk oli nii külmavereline, et seks ei rikkunud isegi tema perfektset meiki. Pärast ennastunustavat ratsutamist Railiga pole aga tema ripsmetusist enam midagi järel."

"Seksides higistamine on väga erutav," leiab ka Laur (27). "Hea seks on nagu tippsport. Kui sa annad endast kõik, võtab see ka higistama - loogiline ju! Kas on midagi ilusamat kui koos orgasmi saamine? Hiljuti tegime Ingaga seda köögis. Mina seisin jalapingil ja Inga oli käpuli laua peal, nii et ma sain talle tagant sisse panna. Kui Inga viimaks orgasmi sai, hammustas ta suurest naudingust oma sõnne. Kui meie seksiind oleks otse energiaks muundunud, poleks meil söögitegemiseks enam elektrit vaja läinud."

Hiljutise küsitluse andmetel peavad 34% meestest ja 30% naistest vanuses 20-40 seda erutavaks, kui seksides higi voolab.

Nende hulka kuulub ka Siiri (30): "Meile Toomaga (31) tneeldib see, kui higi tilgub ja meie kehad on lausa kleepunud teineteise külge. See meenutab meile meie esimest vahekorda kaks aastat tagasi. Olime ujumas käinud ja keppisime nii ennastunustavalt, et olime uuesti läbimärjad - aga seekord mitte veest. Tavaliselt ajabki seks meid nii kuumaks, et me lakume higi teineteise läikivatelt kehadelt."

Higistamine reguleerib organismi veeja soolasisaldust ning kehatemperatuuri. Higi tekib stressi, palavuse ja kehalise pingutuse korral. Higil on teatav lõhn ja maitse ning igal inimesel on oma eriline lõhn, ükskõik kui hoolega ta ennast ka ei peseks. Seksi ajat on inimese lõhna eriti hästi tunda, seepärast on oluline, et partneritele teineteise lõhn vastumeelne ei oleks. Seal ei aita ükski parfüüm.

Seda teab ka Annika (23): "Tavaliselt lõhnastan ma ennast pärast dushi all käimist, aga mitte siis, kui ootan oma sõpra Aivarit. Talle meeldib hirmsasti minu lõhn ja ta ei luba mul kuhugi midagi peale määrida. Me proovime seksides ära kõikvõimalikud asjad. Kui oleme juba korralikult higised, imeb Aivar ennastunustavalt mu rinnanibusid, liikudes viimaks keelega nahka mööda alla kuni häbemeni. "Sa oled nii hea maitsega!" kinnitab ta mulle ikka ja jälle. Ma tean et kõige kallitn lõhnaõli avaldaks Aivarile palju väiksemat mõju kui minu keha loomulik lõhn. Minuga on samamoodi. Mind erutab seksides Aivari higilõhn. Deodoranti võib ta kasutada tööle minnes, kuid mitte minuga voodisse tulles!"