Läinud kord üks selline keskmise suurusega seltskond matkale. Matk, teadagi, pole mingi meelakkumine ning värske õhk ja füüsiline pingutus tekitavad lausa hundiisu. Suurem osa matkalistest sõi ja kiitis, välja arvatud kolm-neli naist, kes enda sõnul "olid dieedil". Oh neid vaesekesi, kui nad vaid oleksid teadnud…

Paljude naiste arvates on nad enamasti liiga paksud. Jah - isegi mitte niivõrd vormist väljas, kui lihtsalt paksud ja kaaluvad palju ning nad ei väsi sellest ka rääkimast. Kas võid sina kätt südamele pannes väita, et pole kunagi öelnud midagi stiilis - issand, kui paksuks ma jälle olen läinud… Mehed vaatavad asjale aga hoopis teisiti, enamasti nad lausa jumaldavad kumeraid vorme ja pehmet lopsakust.

Saksamaal ajakirja "Für Sie" poolt läbi viidud uuringust selgus, et tervelt 39 protsenti meestest läheb lausa närvi oma naise pideva dieeditamise peale ning ka selle peale, et naine mitte kunagi enda ja oma kehaga rahul ei ole. Viiendik meestest väidab, et neil on praktiliselt võimatu naisega koos süües toitu nautida, sest kallis teinepool tegeleb söögi ajal ainult kalorite lugemisega.

Statistika näitab, et vähemalt iga teine naine on kunagi üritanud kaalust maha võtta, samal ajal kui meestest on selle peale mõelnud vaid iga viies. Kahjuks on saleduse-hullus jõudmas järjest nooremasse ikka, sest ka alla kümneaastased tüdrukud on juba üritanud dieeti pidada.

Uuringus osalenud meeste vanus jäi vahemikku 30 kuni 55 aastat ning küllap on just see “õige meheiga”. Paarikümnesed mehehakatised lasevad end veel liiga palju ümbritsevatest meedia poolt ette söödetud mallidest mõjutada, ka on paljudele tähtis omada peenikest pruuti. Vanuse suurenedes teab aga üks õige mees, mida ta tahab ja keda ta tahab ning oh imet - pilk peatub üha rohkem ümara "tegumoega" naistel.

Niisiis panebki naiste kohati maniakaalne kilode ja grammide tagaajamine mehi vaid pead vangutama, sest kuigi mõned neist seda alati tunnistada ei julge, siis meeldivad suurele osale meestest just nimelt "pehmed naised", kel - lisaks säravale mõistusele ja arukale meelele muidugi - ka mõned toredad ümarused kauba peale kaasa on antud.