Me kõik oleme harjunud sellega, et mehed on “alati valmis”, “mõtlevad ainult seksist”, lisaks sellele on ka kõik nende naljad allapoole vööd. Me oleme veendunud, et miski pole lihtsam kui ära võrgutada üks mees, kes nagunii ainult seda ju tahabki... Meie kindlat ettekujutust himurast mehest kinnitavad pidevalt ka raamatud, filmid, laulusõnad. Siiski võib vahel aga ka mehe suust kuulda keeldumist – tahad teada miks?

Müüt nr 1: tema jaoks on seks kõige tähtsam

Kui vahel tundubki nii, siis millegipärast võib ka mees keelduda “lihtsalt seksist”. Miks? Aga selle pärast, et nagu väidavad mõned seksuoloogid, nõuab seks mehelt erilist avatust tunnete ja emotsioonide väljendamisel, mis pole talle igapäevaelus omane. Jah, vastupidiselt levinud ettekujutusele mehest, kel pole seksiks tundeid vaja, ei kingi ükski mees sulle suurepärast seksi vaid seksi pärast. Teie füüsiline lähedus sisaldab kindlasti suuremal või vähemal määral mõnd psühholoogilist faktorit – eneseteostuse, võimu, tunnustuse, austuse, armastuse vajadust. Või vastupidi, viha, vihkamist. Kuid sina ei pruugi tema tunnete kokteilist aru saada, või mis kõige hullem, hakkad neid täiesti ignoreerima, nõudes agressivselt seksi ja ainult seksi. Mõtle, äkki on targem osta endale vibraator?

Müüt nr 2: ta on alati valmis
Ameerika sotsioloogid on välja arvutanud, et kaasaegne mees kulutab 80% oma ajast karjäärile, 15% perele ja vaid tühised 5% kõigele muule. Selle “muu” sisse kuulub sportimine, hommiku- ja õhtutualett, söömine, auto, koer, hobid ja meelelahutus...Ja lõpuks ka seks – millele jääb, nagu näha, vaid mõni kümnendik protsenti. Kas mees, kes on nagu tühjakspigistatud sidrun, võib sulle naudingut pakkuda? Vaevalt.

Kiire elu juures on tihtipeale mehed, nagu paljud naisedki, “asjaks valmis” ja vastavas tujus vaid siis, kui saavad seejuures tunda tõelist lõõgastust. Kui telefon ja uksekell on välja lülitatud, tööasjad korras ja lapsed ei jookse mööda korterit ringi. Seega – kui tahate kogeda tõeliselt head seksi, minge kasvõi kord nädalas üheks päevaks sinna, kus teid keegi ei sega, võtke koos aroomivann ja pühenduge täielikult teineteisele. Vahel on kvaliteet olulisem kui kvantiteet. Ka meeste jaoks.

Müüt nr 3: ta seksiks igal pool

Hollywoodi filmides seksitakse igal pool ja iga kell. Kasvõi õhupallikorvis, keset põhjapooluse lumehange või hoopis soliidses restoranis laua all. Kuid nii juhtub vaid kinolinal. Reaalses elus kardavad mehed üllatusi palju rohkem, kui naised. Teid mõlemaid võib küll erutada voodikrigin teadmise juures, et kõrvaltoas on vanemad, või võimalus, et iga hetk astub laps tuppa, kuid kui sinul tekib ootamatu soov seksida lumehanges, võib su mees osutuda hoopis kainemalt mõtlevaks ja öelda lihtsalt: “siin on liiga külm”.

Meie, naised, armastame üle kõige romantikat ja ootamatuid lahendusi, eriti aga filmistseene enda esituses. Samuti on meil tunduvalt suurem kalduvus ekshibitsionismile kui meestel. Vaatamata sellele, et me seda kiivalt varjame.

Müüt nr 4: mehed armastavad spontaanset seksi
Jah, neile meeldib suhete spontaanne areng, kuid...mitte alati ei pruugi nad sama vaimustatud olla ka spontaansest seksist. Näiteks siis, kui segad oma kirgliku suudlusega jalgpallimatši vahele – pigem tõrjub ta sind eemale, sest sellel hetkel mõlguvad tal meeles tuntud laulusõnad...”jalgpall on parem kui..”

Müüt nr 5: ta eelistab aktiivseid naisi

Tegelikult meeldivad meestele alalhoidlikumad naised rohkem. Kuid kuna me lihtsalt oleme muutunud nii aktiivseks, siis ei jää neil muud üle, kui meiega leppida. Siiski võib liigne aktiivsus mõjuda veel olematule suhtele juba eos laastavalt. Kui sa täiesti avameelselt “tahad” meest ja tunnistad seda julgelt, avatult ja..esimesena, siis ei pruugi see talle sugugi mitte meeldida. Sest mees on oma olemuselt siiski vallutaja. Samas ei ole aga enamikul meestest midagi selle vastu, kui sa vahel voodis suuremat initsiatiivi üles näitad – see mõjub kinldasti värskendavalt.

Müüt nr 6: voodisuhetes eelistab ta lolle naisi

Sa arvad, et kui mees ei taha ennast siduda, vaid eelistab head probleemivaba seksi, siis valib ta kindlasti mõne lollikese, kes oma suu enamasti kinni hoiab ja kõigega nõus on. Kuid õnneks (või kahjuks?) pole see alati nii. Olen nii mõnegi mehe käest kuulnud lugusid, kus ta on oma uuele ööklubituttavale, kes esmapilgul tundus ahvatlev, proovinud rääkida absurdseid enda välja mõeldud lugusid. Ja kui mõni naiivne kaunitar on säärast lugu täiesti sinisilmselt uskuma jäänud, on see enamasti lõppenud noormehe ahastusega – mida ma sellise jobuga peale hakkan? Seks naisega, kes ei tee vahet huumoril ja jabural jutul, ei tundugi kuigi ahvatlev. Tuleta meelde hetääre – polnud ju need mitte tavalised prostituudid, vaid naised, kellega võis vestelda nii elust, kunstist kui ka poliitikast.

Müüt nr 7: "seks tööpostil" ajab teda hulluks

Vahel harva, ekstreemsuse ja närvekõditava kogemusena – jah. Kuid mitte alati. Üldiselt huvitab meest ennem raha, kui seks. Ja geneetilisel tasandil on tal meeles, et eelkõige oma pesa, siis aga järeltulijad. Just seepärast on tööalane edukus tema enesehinnagu jaoks esikohal. Samas on viimasel ajal vastupidiselt väljakujunenud stereotüüpidele hakanud naine paljudes asjades mehega konkureerima. Selle tulemusena on seks naiskolleegiga tihtipeale vaid üks võimu saavutamise taktikalistest võtetest, mis annab mehele illusiooni täielikust kontrollist oma äripartneri üle.

Müüt nr 8: tehes naisele välja, vihjab ta otseselt seksile

Isegi tuntud psühholoogide katsed on näidanud, et see on nii, kuid...siiski mitte alati. Võib juhtuda ka nii, et sinu hea sõber teeb sulle lakkamatult välja vaid selleks, et oleks kellegagi lobiseda. Kellegagi, kes pole ei oma naine ega ka meessoost sõber, kellele vahest ei julge avameelselt oma muredest rääkida. Samas kui sina hellitad juba lootust, et kui ta sinuga nii palju aega veedab ja pealegi veel sinu peale ka nii palju raha raiskab, siis tahab ta sind lõpuks ka voodisse saada. Aga vot ei taha. Sest võib-olla on ta lihtsalt truu mees ja sina tema kõige parem südamesõber.