Mehed, kes teist korda abielluvad, kipuvad paksuks minema ega armasta tegeleda spordiga. Korduvabiellujad kannatavad tihemini ülekaalu all, vaatamata sellele, et nad kasutavad vähem alkoholi, söövad rohkem juurvilju ja isegi joovad vähem gaseeritud jooke.

Harvardi ülikooli uurijad oletavad, et liigse kaalu probleemid tulevad sellest, et seoses abiellumisega paraneb meeste seni poissmehelik menüü. Tundub küll, et abielumehed ei söö päevast päeva kiirtoitu ning ei tohiks rasva minna. Aga selgub, et justnimelt täisväärtuslik toit ja regulaarsed söögikorrad viivad selleni, et meestel hakkab tekkima "kõhuke". Peale selle ei viitsi teist korda abiellunud mehed enam sporti teha, kuna ei pea oma figuuri eest hoolitsemist enam vajalikuks, veetes vaba aja hoopis teleka ees koduseid kotlette vitsutades.

Doktor Patricia Mona Eng jutustab: "Me viisime eksperimenti läbi mitme aasta jooksul. Neis osales 38 tuhat meest vanuses 40-75 aastat. 1986-1994 aastal teostatud uuringus osalesid mehed, kes olid mitmesugustes kliinikutes arstide järelvalve all. Samal ajal kui arstid fikseerisid meeste tervisenäidud, pandi kirja ka nende perekonnaseis. Seesugust monitooringut tehti 2 korda aastas ning kõik muutused perekonnaelus pandi sama hoolega kirja kui vererõhk ja muud säärased andmed.

Üheks ootamatuks tulemuseks oli ka fakt, et üldiselt on abielus inimesed tunduvalt tervemad kui need, kes pole kunagi abielus olnud või on lahutanud. Meedikud ei osanud selgitada tervise ja perekonnaseisu otsest seost, kuid oletasid, et abielu pakub teatavat kaitse-efekti. Asi on sotsiaalses toetuses, arvasid nad.