"Naised, palun lubage oma meestel pärast pikka ja pingelist tööpäeva lihtsalt diivanil logelda. Meeste tervise seisukohalt on see väga oluline," ütleb meestearst Margus Punab.

"Soovitan meestele tööpäeva järel igasuguste võistlusliku momendiga spordialade asemel teha raudselt midagi rahulikku, kuid sportlikku," sõnab Margus Punab. "Mõõdukas füüsiline aktiivsus on ülioluline. Näiteks 15 kilomeetrit nädalas peaks igaüks kõndima," pakub Punab.

Tohter toob esile mehed vanuses 40–60 ja nimetab neid riskirühmaks. "Kui suudaksime panna selles vanuses mehed midagi oma tervise heaks tegema, elaksid nad rahulikult 80aastasteks," teatab Punab kindlalt.

Üks suur valupunkt on Punabi sõnul asjaolu, et Eesti mehed kustuvad väga varakult. "Ühes hiljutises uuringus selgus, et 51–64aastastest Ameerika meestest oli nädalas kaks ja enam korda vahekorras 63 protsenti ja vähemalt üks kord 81 protsenti. Eesti meeste näitajad olid masendavad: kaks ja enam korda nädalas kõigest 25,5 protsenti meestest. Aga sel enese seksuaalsel mahamatmisel on otsesed seosed mehe üldise tervisega," sõnab Punab. "Mehe seksuaalne võimekus kajastab tema tervise üldist seisukorda väga täpselt.".