Väga noorelt sõlmitud abielud, kus abikaasad on 18-23 aastat vanad, lõpevad sagedamini lahutusega. Seksuoloogide arvates on selle põhjuseks noorte naiste liiga madal seksuaalsus, samas kui sama vanad mehed on oma seksuaalvõimekuse tipus.

Seksuoloogide kinnitusel õpivad naised täiel rinnal seksi nautima alles 27-30 aastaselt. Selles vanuses suudab naine nii psühholoogiliselt kui füsioloogiliselt kõige rohkem nautida intiimset kontakti meesterahvaga. Kuni sinnamaani aga ei oska orgasmi saavutada tervelt 75% naistest. Alla 20aastased naised aga ei saa seksuoloogide meelest üldse aru, mida seks endast kujutab ja millist tunnetegammat seoses sellega on võimalik tunnetada.

Meestel aga on paraku vastupidi - 22-25 aastaselt saavad nad teadlikuks kõigist seksi pakutavatest naudingutest. Seepärast tõstab abiellumine selles eas naise tundlikkust vaid mesinädalate ajaks, pärast mida kukub kõik jälle oma tavalistesse füsioloogilistesse normidesse - äsjaabiellunud noored naised ei suuda rahuldada oma seksuaalselt üliaktiivsete meeste kõiki nõudmisi.

Just seepärast on alla 25aastaste lahjutajate lahkumineku põhipõhjuseks naise madal seksuaalsus. Noored naised ei suuda oma meestega sammu pidada, ükskõik kui temperamentsed nad ka poleks.

Inglise seksuoloog Joe Alex küsitles noorelt lahutanud mehi - enamik neist ei kahetsenud üldse, et nad kokku ei jäänud. Paljud mehed toonitasid, et tänu lahkuminekule noorest naisest oskasid nad hiljem täielikumalt hinnata vanemate naise seksuaalset võimekust. Vanemad naised suutsid meestele pakkuda kuhjaga naudinguid, millest mehed noorte naistega abielus olles vaid unistada oskasid.