Pärast armastuse võluööd olete teie seitsmendas taevas, kallim aga pikutas kolm minutit ja läks siis kööki lehte lõpuni lugema. Kas ta tõepoolest on nii tundetu? Püüdkem aru saada.


Küllap on põhjus selles, et teie partner on mõistuse-, teie aga tunnete inimene. Seetõttu on temal raske mõista teie pikaksveninud ekstaasi, teie aga olete jahmunud sellest, et ta ei mõista hetke pidulikkust. Tegelikult on teie "rollid" jaotunud üpris traditsiooniliselt. Umbes 70% mehi on mõtlejad, s.o need, kes tajuvad maailma peaga, 30% nendest on aga tunnete inimesed, kes armastavad ja näevad kõike südamega. Naistel on vastupidine proportsioon. Ning just see põhjustabki kahe sugupoole vahelisi vasturääkivusi, mida on ometi täiesti võimalik ületada.

Mõistusemees

Et teie tundeid mõista, peab mees tööle panema oma pea ning pärast analüüsi võib juhtuda, et need teie tunded jõuavadki tema südameni. Oma isiklikele tunnetele on tal samasugune intellektuaalne lähenemisviis. Kuid see ei tähenda, et kallimalt ei tasu pärast lähedust küsida, kuidas oli. Vastupidi - tema jaoks on see isegi kasulik: paneb mõtlema ja tegema suurepäraseid avastusi. Näiteks seda, et tal on teiega hea ning see valmistab talle seesmiselt rõõmu. Ja ka teil on meeldiv kuulda mehele omast kasinat kokkuvõtet: "Sa oled nii seksikas". Kuid see on kerge juhtum.

Raske variant on see, kui partner analüüsib kõiksuguseid pisiasju äärmiselt kaua ega lausu ka pika anumise peale sõnagi, kuna pole enda jaoks kõike selgeks mõelnud. Mismoodi ta saakski teile armastust avaldada, kui ta ei tea, kuidas te selle mõistest aru saate? Seetõttu tulebki püüda temaga läbi arutada kõige väiksemadki nüansid.

Sellise tüübi esindaja on täielikult romantikast ilma jäetud. Harjumus kõike läbi mõelda juhib teda ratsionaalsete lahenduste juurde ilma igasuguse fantaasialennuta. Ta teab ju täpselt, et lilli kinkida on mõttetu - need närtsivad juba paari päeva pärast. Ning 40 sõnumi saatmine teatega: "Ma armastan sind" on täiesti ebaloogiline; piisab ühest, teistes tekst dubleeritakse. Tema sisemine analüütiline laboratoorium töötab ööpäevaringselt ning järeldused tapavad oma proosalisusega.

Tunnete naine

Iga normaalne naine on šokeeritud, saades teada, et intiimsetel hetkedel on tema partneri jaoks enesekontroll ja distsipliin üle kõige. Naise arvates on püüd analüüsida emotsioone absoluutselt mõttetu tegevus. Lähedus, see on tema jaoks enesest lahti ütlemine magusaima hetke nimel, täiuslik ühinemine partneriga, mis annab elule mõtte.

Kui küsida naiselt, mis on armastus, siis vastab ta: usaldus, andestamine, soov aidata, energia vahetamine, keha, hinge ja südame harmoonia. Ning see kõik ei allu uuringutele ega analüüsidele. Ime kas on sündinud või ei ole. Mees ei demonstreerinud vaimustust - tähendab, ei tundnud, pööras seina poole - ei meeldinud, ei helistanud järgmisel hommikul - küllap siis ei armasta…

Teie ühine tulevik

Vastuolud on liialt silmnähtavad. Partner pole võimeline loobumisteks ega kirgede abstraktsesse maailma sukeldumiseks. Enamgi veel, tal napib psühholoogilisi ja intellektuaalseid ressursse, et täiustada oma analüüsivõimet ning mõista, miks tema kallil naisel on jälle midagi valesti ja kui lootusetu see kõik on. Naine aga tunnetab, et ta ei saa midagi vastu, illusioon lähedusest puruneb.

Stopp! Te olete tegelikult tõepoolest väga erinevad, kuid teie mõlema rõõmuks on kontakt siiski saavutatav.

* Tunnistage erinevuse fakti. Peab endale selgeks tegema, et armastatakse erinevalt: nii oma tundeid mõtestades kui ka neist endale aru andmata. Ning nii ühel kui teisel juhul on see tõeline armastus.

* Ärge võtke erinevust väga südamesse. See on perspektiivitu. Palju mõistlikum on rahulikult läbi arutada (ilma süüdistuste ja ultimaatumiteta) oma seksuaalsed ettekujutused ning leida ühiseid kokkupuutepunkte.

* Ärge keelitage meest mõtlemist lõpetama ning tunnetele alluma. Mõtlemine on tema viis maailma tunnetada. Seetõttu ongi ta nii eemalolev ja ratsionaalne. Kuid just nimelt tänu pidevale analüüsile tekib tal võimalus iga korraga ikka rohkem oma tundeid väljendada. Ja kui teie Romeo tunneb kord armumängu ajal rõõmu, siis ta mõistab, et see emotsioon tuleb lülitada nimekirja järeleuurimiseks ning kasutamiseks vastavates olukordades.

* Ärge sundige teda tundma kõike ja korraga. Ootamatu romantikapalang meenutab kõrvalt vaadates hüsteerikat, eriti kui partner on kaine mõtleja. Seetõttu ärge sundige teda romantikakarikat ühe sõõmuga tühjaks jooma, täitke seda tilkhaaval ning harjutage kallimat aegamööda tundeliste suhetega.

* Suunake partneri mõtted vajalikku voolusängi. Kui võtta arvesse tema analüütikuvõimeid, võib anda talle "tellimuse" teatavale stsenaariumile, kus ta saab üksikasjadeni planeerida eelseisvat intiimkohtumist. Pole välistatud, et ettevõtmine kujuneb lõbusaks, täiuslikuks ning mitmeplaaniliseks. Raske on läbi kukutada armastust täid ööd (päeva, ööpäeva…), kui seda on nii kaua ette planeeritud ning üksikasjadeni läbi mõeldud.

* Kui ihkate kallimalt tugevamaid emotsioone, provotseerige teda. Näiteks elava vestluse, vaidluse või võistlusega, sest need on tema jaoks sama haaravad kui seks. Ning vajalikul hetkel on temas raske ära tunda vaikset "kaastöölist analüüsiosakonnast".

* Aidake kaasa partneri seksuaalse potentsiaali avanemisele. Te ei usu, kuid teie "mõtlik kangelane" kahestub armumängus. Tema teine "mina" jälgib toimuvat, pärast nad aga kohtuvad ning vahetavad kogemusi. Iga seksuaalne kogemus peab mehe arusaamist mööda olema võrreldav teatava objektiivsete kriteeriumide kogumikuga, et pidevalt täiustuda. Ning kui ta ükskord armastajana peatub oma arengus, siis on ta oma meelest lae saavutanud - paremaks lihtsalt ei saa minna. Talle vastupidist tõestada ongi nüüd teie ülesanne. Selleks tuleb aeglaselt, kuid kindlalt latti tõsta. See on just see juhtum, kus kõrgendatud nõudmised on põhjendatud.

* Täiustage oma meisterlikkust. Ärge lootkegi, et teid ei analüüsita. See paar (Romeo ja tema teine "mina") jälgib tähelepanelikult teie intiimset käitumist, seetõttu ei tohi ennast lõdvaks lasta. Omades meistri taset seksis, võib loota, et teie südamesõber otsustab endamisi, et olete see õige.

* Olge teineteisele tänulikud. Olete kallimale andnud ainet analüüsiks, tema on aga vabastanud teid vajadusest mõelda iga tema žesti või sõna üle. Igal juhul ta ei nõua seda. Pealegi on teie südameis tärganud suur tunne. Olge selle eest teineteisele tänulikud ning tänutäheks ärge suhtuge liiga karmilt tema püüdu kõike mõista ning teie enda tahtmisse lihtsalt tunda.

Looduse harmoonia

Miks loodus on ühtedele andnud tundliku meele ning "loiu mõtlemise", teistele aga väsimatud ajud ning igavese püüdluse muuta juba niigi ilusat veelgi paremaks? Eks ikka vastandite tasakaalustamiseks. Et tundlik natuur ei peaks eralduma reaalsusest, kadudes emotsioonide maailma, on talle antud kaineltmõtlev partner, kes ilma oma õrna poole mõjuta muutuks lihtsalt moderniseeritud seksimasinaks. Oleme nii erinevad ning erinimelised laengud tõmbuvadki ühte voodisse.

Vale paar

Nagu juba öeldud, on üle 2/3 mõtlejatest mehed ning 2/3 naistest elab tunnete tasandil. Neil on raske kokkuleppele jõuda, kuid nende üle ei mõisteta ka kohut. Vähemusse jäänutele (mõtlejad naised ja tundvad mehed) osutab ühiskond pidevat survet, sundides neid käituma vastupidiselt nende isiklikele eelistustele. Naist mõistetakse hukka tema kuivuse ja ratsionaalsuse pärast, meest aga emotsioonide tulva tõttu. Tõepoolest on ju kummaline, kui pärast seksi tahab naine süveneda toimunu objektiivsesse analüüsi, mees aga ihkab nii väga suudelda ning lausa nurruda rahuldustundest.

Ometi käituvad nad nii, sest see on omane nende olemusele. Seetõttu pole neil tarvis tähelepanu pöörata ühiskondlikule arvamusele. Nad peaksid elama nii, nagu nad ise seda soovivad - jaotamata ümber osasid ning teesklemata, et on "tõelised" mehed ja naised.

Peab mõistma, et isiklikud omadused ning käitumismudelid on vaid sotsiaalne suunitlus. Kui see käib vastu teie soovidele ega sobi kokku teie sisemaailmaga, pole vaja oma "ebaõigsuse" pärast põdeda. Kui tahate regulaarselt tunda orgasme ning analüüsida, milles seisnevad teie armuelu head ja vead - laske käia. See kõik ei vähenda teise naiselikkust.

Kui aga siiski partneriga suhtlemisel pingeid tekib, kasutage alljärgnevaid nõuandeid.

• Ärge kartke näida veidi sentimentaalne ja magus. See ei tee halba teie sisemisele analüüsivõimele, partnerit aga üllatab meeldivalt.
• Püüdke olla hell ja tähelepanelik. Unustage hetkeks mõtted: miks ja milleks. Et hoolitseda armsama eest ja valmistada talle naudingut, pole tarvis kaalukat põhjust.
• Nautige hetke, ärge püüdke seda paremaks muuta. Teie lähedus on niigi hea.
• Öelge kallimale, et ta ei pea kasutama robustset sõnavara, et mehisem välja näha. Tunnistage talle, et armastate teda sellisena, nagu ta on - hella, tundliku ja romantilisena.