Ta muutub järjest mugavamaks, jätab hooletusse oma riietuse ja kogub vöö peale ujumisrõnga, laseb habemel rahumeeli nädal aega näo peal idaneda ning muutub oma vaadetes järjest jäigemaks. Mis mehega küll lahti on? Kuidas talle jälle uut elu sisse puhuda?

Lapsed on juba piisavalt suured, et nendega koos midagi toredat ette võtta või õigupoolest saavad nad ka ise oma vaba aja sisustamisega suurepäraselt hakkama. Palk on ka mõnevõrra suurem kui kümne aasta eest, mistõttu ei pea toidupoes enam valima, kas võtta täna jogurtit või piima, kuna mõlema jaoks raha ei jagu. Ühesõnaga — elu peaks olema hea, kuid midagi on muutunud. Mis on saanud mehest, kellega sa kunagi abiellusid?

See mees seal elutoa diivanil on küll hoopis keegi teine, kui mitte kolmas… Ta on mugav ja tujukas ning üsna sõnaaher. Teda häirib vaid see, kui sa televiisori eest läbi minnes piisavalt vilkalt ei liigu, sest siis kostub tema suust etteheitev hüüatus. Mida küll sellisega peale hakata?

Tegelikult jõuab iga mehe elus kätte see aeg, mida võib nimetada nii keskeakriisiks kui üleminekueaks kui teab-milleks-veel. Meest tabavad ühtaegu nii kehalised kui hingelised muutused ning erinevalt naistest on neil lisanduvate aastatega tunduvalt raskem toime tulla. Kuidas võikski üks edukas võitlejahing rahumeeli kõrvalt vaadata, kuidas tema jõud kahaneb või kõhuke tasapisi kasvab. Kahjuks on vaid vähesed mehed valmis rääkima sellest, mis neid rõhub ja muret teeb. Kõnelemise asemel muudavad nad hoopis oma käitumist, mis ei mõju hästi nii neile endile kui nende kaaslastele — naistele.

Mida saaks naine ära teha, et meest sest mugavast, aga sügavast august välja aidata? Psühholoogide sõnul on esimeseks reegliks, et naine ei tohi unustada, kes ta mehe jaoks on. Ta on naine, mitte ema või terapeut või pihiisa. Ta ei tohi kohelda meest kui last või abitut patsienti. Mõnikord piisab ka pisikesest tõukest, et asju õiges suunas liikuma panna.

Tooge elu majja

Kui mees end enam kodust välja ei viitsi ajada, kutsuge külalised enda juurde. Mõni hea sõber ikka on, kelle külaskäigust te mõlemad rõõmu tunnete. Ja pealegi, külalised kutsuvad teid kindlasti ka enda juurde vastukülaskäigule ning vähemalt viisakusest peab ka mees end kodust välja seadma.

Tehke kaupa

Tehke vahetuskaupa. Kui mees heameelega mõnd spordivõistlust vaataks, minge temaga kaasa. Aga võtke mehelt lubadus, et ta järgmine kord teiega koos kinno või teatrisse tuleks.

Targem annab järele

Aeg-ajalt tundub, et jäärapäine mees ajab lausa hulluks! Ta on võimeline igast pisiasjast sellise tolmu üles keerutama, et päike tuhmiks muutub. Peaasi, et tema sõna peale jääks, olgugi tegemist täiesti teisejärgulise küsimusega.

Üheks soovituseks on küsida endalt, kas eesmärgiks on olla õnnelik või olla see, kellel on õigus. Kangekaelse inimesega vaieldes ei ole kunagi võitjaid. Sestap on targem võimuvõitlus katkestada ning lõputust ringist lihtsalt välja astuda. Las ta siis usub, et temal oli õigus.

See, kui te iga küsimust mehega läbi ei aruta, ei tähenda, et te tähtsaid asju tema eest varjate. Väsitavate vaidluste asemel tehke parem asjad oma äranägemise järgi vaikselt ära.

Kavalusega köögis

Üks, mis nii naistele kui meestele muret kipub valmistama, on liigne kehakaal. Kuigi mehed seda enamasti avalikult tunnistama ei kipu, valmistab üle püksiääre vajuv kõht neile üsna suurt meelehärmi.

Siin tuleb appi kavalus! Kuna mehed on enamasti kõigesööjad ja hävitavad järjest kogu toidu, mis silma alla või käeulatusse jääb, on mõistlik kommid kappi ära peita ja valmistada korraga vaid nii suur kogus toitu, mis kohe ära süüakse. Samuti tasub jälgida roogade rasva- ja kalorisisaldust, sest hea maitsestamise korral ei saa keegi aru, et toit tavapärasest lahjem on.

Halb tuju uksest välja

Pidevalt tujust ära ja morni inimesega pole lihtne toime tulla, lõpuks läheb ju ka endal tuju ära. Halb tuju on aga alati märk rahulolematusest ja sisemistest pingetest. Püüdke kuidagi selle rahulolematuse põhjustele jälile jõuda või kui see ei taha hästi õnnestuda, pakkuge välja muud tegevust, mis mõtted mujale aitaks viia. Ka värskes õhus jalutamisest või ühisest metsajooksust võib kasu olla.

Sealjuures ärge ka ennast unustage, sest ei pea ka naine alati nii ülimõistev olema, et teiste vaeva ja valu vaid enda kanda võtab.