Äsjaavaldatud uuring kinnitas seda, mida naised teavad ja mõned mehed kardavad - vallalistel naistel on palju suurem šanss orgasmi saada kui partneriga naistel. Ja seda, et vanas eas pöörast sekselu loota ei tasu: meestel ei tõuse ja naistel on ükskõik.

Austraalia teadlased keskendusid 40-70aastaste naiste seksuaalsusele ja vanusega seotud trendidele.

Seksuaalselt aktiivsetest, aga hetkel vallalistest naistest saab masturbeerides alati orgasmi 56 protsenti, paarisuhtes olevatest aga ainult 24 protsenti.

"Kui meest pole, saab naine endaga parema kontakti," põhjendab seksuaalterapeut dr Jane Howard. Üksi olles pole naistel "segavaid faktoreid" ehk meest, keda rahuldada, ja vajadust vastata mehelikke seksuaalfantaasiatele.

Howardi sõnul lükkasid uuringutulemused muuhulgas ümber müüdi, et terve elu koos elavad paarid seksivad kuni surmani. Kui 40ndates aastates naiste hulgas on seksuaalselt aktiivseid üle 80 protsendi, siis 70ndate eluaastate puhul langes see näitaja 27 protsendini.

Seda mõjutavad faktid, et enamikul üle 70aastatest meestest on erektsiooniprobleemid ja kolmveerand naistest on seksi suhtes ükskõiksed.

Üllataval kombel aga selgus, et kuigi libiido eaga langeb, siis orgasmisaamist vanus eriti ei mõjuta.