Seemnepurse ehk ejakulatsioon seostub eksklusiivselt meeste orgasmiga, ometi tekib paljudel naistel orgasmi ajal vedelikupais kuseteedes. On teada sajanditevanuseid teadlaste, arstide ja uurijate ülestähendusi vedelikupaisu kohta naiste kuseteedes orgasmi ajal.

Kuigi enamus neist juhtumitest on seotud naise G-punkti stimuleerimisega, on vedelikupaisu täheldatud ka muude seksuaalsete tegevuste, näiteks suuseksi ja kliitori manuaalse stimuleerimise korral.

Paljud naised tunnevad ejakulatsiooni tungi, aga hoiavad end tagasi kartuses urineerida. Orgasmi ajal väljunud vedeliku keemiline analüüs näitab, et see on tegelikult sarnane meeste eesnäärme toodetavale vedelikule ega ole seotud uriiniga. Samas ei tohi ära unustada, et mitte kõik naised ei ole ejakulatsiooniks võimelised ja isegi neil, kes seda on, ei ole see alati seotud orgasmiga. Väljastatava vedeliku hulk algab mõnest tilgast ja võib ulatuda paari supilusikani.

Kuigi viimased 50 aastat on andnud palju uut informatsiooni inimkeha funktsioneerimise kohta, ei mõista me seksuaalfüsioloogiat siiski kuigi hästi. Naiste ejakulatsiooni teema on vaid üks inimese seksuaalsuse aspekte, mis on senini mõistatuseks jäänud. 1980tel pööras sellele teemale palju tähelepanu nii teadlaskond kui massimeedia, aga teema populaarsusele vaatamata ei õnnestunud kuigi palju fakte välja selgitada. Tänapäevalgi võib leida kauplustest broshüre ja lehtedest reklaame, milles lubatakse naistele ejakulatsiooni õpetada. Sellistesse teadetesse tuleks suhtuda skeptitsismiga, kuna ejakulatsiooni psühholoogiline mehhanism on seni teadmata.

Üks levinud eksiarvamusi on, et tegemist on uriiniga, mis pressitakse orgasmi ajal kusepõiest välja ning surutakse tupelihaste poolt kuseteedest välja. Paljud naised erutuvad seksuaalselt (eriti G-punkti stimulatsiooni ajal), kui neid valdab tunne, et nad kaotavad kontrolli põie üle, ning nad hoiavad end seksi ajal tagasi, et "õnnetusi" vältida.

Kuigi on võimalik, et mõni naine kaotab seksuaalset tegevuse ajal kontrolli põie üle, on enamuse inimeste puhul tegemist Skene“i näärmete eristatava vedelikuga. Skene“i näärmed koosnevad erilisest kuseteid ümbritsevast koest. Need näärmed meenutavad meeste eesnääret ja tekitavad keemiliselt koostiselt seemnevedelikule sarnast vedelikku. Mõne naise näärmed toodavad rohkem vedelikku kui teistel ja seega on ejakulatsioon mõne naise puhul märgatavam.

Kas naised suudavad ejakulatsiooni ära õppida, on küsimus, mis vajab edasist uurimist. Samas on oluline, et naine ei keskenduks seksi ajal liialt ejakulatsiooni olemasolule või selle puudumisele. Seksi ülim eesmärk peaks olema mõnu, mitte teatud funktsiooni saavutamine. Kuigi see on kohati raske, on parim meetod nauditavaks seksiks suhtlemine partneriga ja avatus uuteks kogemusteks.