Ma olen traditsioonilise kehaehitusega naine. Kuigi ma ei ole kohutavalt paks, ei ole ma ka kõrend. Ma sain internetis ühe mehega tuttavaks ning me vahetasime fantastilisi maile ja vestlesime telefoniga. Me ei suutunud ära oodata, kuni me teineteist silmast silma näeme. Me käisime paar korda väljas, aga siis ta jättis meie kolmanda kokkusaamise ära ning lõpuks ei kirjutanud ka enam.

Ma sain ta korra telefoni otsa ja küsisin, miks ta mind väldib, ja tema tõi terve rea lamedaid ettekäändeid. Ta ei öelnud midagi, aga ma arvan, et probleem on minu ülekaalus. Kuidas ma saaksin kindlalt teada, kas see on nii?

Raske on olla tagasi lükatud ükskõik kelle poolt. Pole sugugi tavatu, et me tahame teada, miks. Me arvame, et teise inimese põhjendused tekitavad meis parema enesetunde, aga põhjuse väljaselgitamine ju tegelikult midagi ei muuda. Me oleme sellele vaatamata tõrjutud.

Aga vaadake olukorda uue nurga alt.

Esiteks püüdke mõista, et ei ole oluline, miks keegi teid maha jättis, selle sündmuse juured peituvad niikuinii minevikus. Te ei saa näha uue partneri silmis meeldivam välja, kui te püüate endiselt meeldida eelmisele partnerile, kes on teie elust juba lahkunud. Te ei saa liikuda edasi, kui te alati vaatate tagasi. Seega aktsepteerige seda, et elus on küsimusi, millele te iial vastuseid ei saa, ja tunnistage endale, et neist paljusid te tegelikult ka ei vaja.

Suunake energia, mis muidu oleks kulunud uurimise läbiviimisele, sellesse, et te tunnistate endale ausalt, millist meest te tahate. Te tahate, et sellel mehel ei oleks probleemi teiega väljas käia, et ta mõistaks, et füüsiline ilu on küll oluline, aga mitte kõik. Katsuge leida selline mees, keda te tahate, mitte selline, kelle te saada võite. Seda tehes suurendate oma shansse kohata meest, kes armastab teid reservatsioonideta, kuna te ei hakka end sidumagi mehega, kes ei ole kindel oma tunnetes — ja teie sobilikkuses partnerina.

Ka mõelge sellele, et kui teid on tõrjutud väga kiiresti, siis tegi see inimene teile sellega teene, kuna te ju ei taha leiget armusuhet. See teeb haiget, aga annab teile võimaluse vältida suhet, mis teile rahuldust ei paku, ning teha kiirem ja efektiivsem valik. Minge kellegi teisega välja võimalikult kiiresti ja kuna teie suhtumine on varasemast parem, olete ta õnnelikum.

Lõpetuseks vaagige oma suhtumist kehakaalu. Tõsiasi, et te eeldate esimesena, et teie tõrjumise põhjus on teie kehakaal, viitab sellele, et teil on oma kehaga probleeme. Ärge mõelge pidevalt sellele, milline te olla tahaksite, aktsepteerige end sellisena, nagu te olete. Keskenduge püsivatele väärtustele oma elus ja mitte muutuvatele asjadele nagu välimus ja töö.

Teil on kaks võimalust: te võite pöörduda psühholoogi poole, et oma enesehinnangut parandada, või kaalus alla võtta. Aga te peate tegema seda selleks, et TEIE seda tahate, mitte selleks, et te arvate, et see suurendab teie väljavaateid leida armastust.

Kui te arvate, et välised aspektid, nagu välimus või kehakaal, aitavad parandada partneri leidmise väljavaateid, siis tõmbate te ligi just neid mehi, kes hindavad vaid väliseid aspekte ja mitte teid sellisena, kes te tegelikult olete. Välimus aga muutub elu jooksul pidevalt. Välimuse väärtustamine ei aita luua püsisuhet. Välimus on kahtlemata oluline, aga püsisuhteid luuakse sellistele alustele nagu väärtused, veendumused ja isiksus.

Nende näpunäidete järgimine mitte ainult ei aita teil tagasitõrjumisega efektiivselt toime tulla, see aitab teil leida rahuldavat suhet inimesega, kes väärtustab püsivaid omadusi, mis peavad palju kauem vastu kui hea välimus.