1950tel aastatel teatas Saksa günekoloog Ernst Grafenberg, et on leidnud tupeseinast äärmiselt tundliku piirkonna, mis õige katsumise korral võib kutsuda esile äärmiselt intensiivse orgasmi. Kuna Grafenbergi nime oli ilmselt liiga raske meeles pidada, hakati seda kohta kutsuma G-punktiks.

Peaaegu kohe pärast seda jagunes maailm kahte vastandlikku leeri. Ühed tervitasid G-punkti leidmist kui võimalust intensiivsema seksuaalse rahulduse saamiseks, teised väitsid, et seda punkti pole olemaski. Umbes 30 protsenti naistest arvas, et on leidnud enda G-punkti ning suudab kogeda võimsamat orgasmi kui ülejäänud 70 protsenti.

Teised väitsid, et kõik naised on loodud võrdseteks ega ole olemas privilegeerituid, kellel on olemas G-punkt. Veel 50 aastat hiljem vaieldakse selle küsimuse üle.

Kas G-punkt on olemas või ei ole?

Vastus on lihtne: jah ja ei. Peaaegu kõigil naistel on tupes seksuaalselt tundlikum piirkond. Seda puudutades võimenduvad kõik orgasmini viivad reaktsioonid. Aga samas ei ole see koht ilmtingimata seal, kus dr. G. väitis selle olevat. Ta ütles, et see asub tupe esiseinas mõni sentimeeter tupeavast kaugemal. Aga see võib olla ka mujal, mis tähendab seda, et igaüks võib selle endal üles otsida ja orgasmi nautida.

Põhjalikult tehtud teaduslikud uuringud näitavad, et dr. G.-l oli õigus, aga et ta lõpetas oma uuringud liiga vara. Tupes on tõepoolest piirkond, mis võib otsustada, kas anda stopp- või stardikäsu. Aga see strateegiline piirkond ulatub tupeavast emakakaelani välja.

Kus G-punkt täpselt asub?

Kui asetada sõrm tuppe ja liigutada seda häbemeluu taga kuni emakakaelani, olete leidnud piirkonna, kus asub naise seksuaalselt tundlikum piirkond. Selle katsumine mõjutab üheaegselt tuppe, kuseteed, kliitorit ja väikest piirkonda tupe ülaosas, millega see on ühendatud emakakaelaga.