Kui kaua peaks kellegagi käima, enne kui temaga voodisse minna?

“Peaks” ei puutu asjasse. Kõik sõltub sellest, mida te tahate, et juhtuks. Kui . . . te tahate üle kõige saada kohest rahuldust oma tugevale sugutungile. . . siis astuge füüsilisse vahekorda teile meeldiva inimesega niipea, kui selleks avaneb võimalus.

Paljudele inimestele selline ajakava sobib, aga vaid siis, kui nad peavad meeles, mida nad tegelikult tahavad. Paraku teavad vähesed inimesed, mida nad tahavad.

Kui... te tahate üle kõige emotsionaalselt kosutavat suhet ja usaldusväärset intiimset partnerlust teise inimesega. . . siis andke endale aega temaga tegelikult tutvuda ning võtke aeg maha, et lähedane suhe areneks tasakaalustatult üheaegselt mitmes valdkonnas. Keegi ei oska öelda, kui kaua see aega võib võtta.

Vältimaks ühe-öö-suhteid, mis on sageli tõeliselt kiire seksi tagajärg, soovitavad mõned inimesed “kolme kohtamise reeglit”. Aga väga vähesed inimesed vist järgivad seda reeglit ja nii saab “kolme kohtamise reeglist” “kaheksa kohtamise reegel” või “10 kohtamise reegel” või “kuue kohtamise reegel”. Või mis ajavahemikku ja suhtlemissagedust keegi iganes peaks vajama.

“Seksiga ootamise reeglite” peamine probleem on, et keegi ei saa tegelikult aru, mida nad ootavad. Enne kuuekümnendaid aastaid lasus inimestel tugev sotsiaalne surve oodata seksiga abieluni. Kuuekümnendate järel kaotas see oma aktuaalsuse ja paljud ei suutnud enam näha vähimatki põhjust seksiga viivitamiseks. Kindlasti mitte kolm kohtamist järjest! Aidsiajastu tulekuga hakkasid paljud inimesed arvama, et ootavad partneri vereanalüüsi tulemusi.

Aga neist ükski ei ole seksi edasilükkamise tegelik põhjust, kui tegemist on partneriga, kellega te tahaksite mõneks ajaks kokku jääda. Isegi kui te kogete suhteliselt tundmatu inimesega kõige kosmilisemat erootilist kogemust, on ta teie jaoks võõras, kui te pikaliasendist jälle püstiasendisse naasete.

Kui teil veab (või kui te olete väga asjatundlik) ning teie füüsilised piirid avanevad maagilisel moel ning te saavutate füüsilise intiimsuse osas kõrgeima skoori, siis järgmisel hommikul üles ärgates ei suuda te muudes intiimsuse valdkondades (vaimne, emotsionaalne jne. side) saada kõrgemat kui kahte või nelja palli. Teil ei ole piisavalt ühiseid kogemusi, et teist inimest sügavamal tasemel tunda.

Seksi iseloomu tõttu kaasneb hormoonide mölluga läheduse ootus, aga paljuigatsetud lähedus on järgmisel hommikul ikkagi vaid algstaadiumis. Isegi universumi kõige suurepärasem seks ei suuda tagada tegelikku lähedust. Seda on võimalik saavutada vaid kohtamas käimise ja ühise ajaveetmisega.

Ja mis veel hullem, katsed sillutada lõhet teie vahel erinevates eluvaldkondades oleva läheduse osas tekitab tugevaid pingeid mehe ja naise vahele ning seab verinoore suhte võimsa emotsionaalse surve alla.

Miljonit ülikuumad, aga vaevu tutvunud paarid tahavad, et ülejäänud suhe jõuaks kuumade kireööde lubaduste tasemele. On ka arvukalt neid vaesekesi, kes koguni abielluvad, et tõestada, et seks on igati korrektne suhte kvaliteedi näitaja. Ja seda eeldusel, et seks on hea! See on peamine põhjus, miks paljud suhted algavad leegiga ja kustuvad kiiresti. Paarid lihtsalt ei suuda liikuda horisontaalsest intiimsusest vertikaalsesse intiimsusse.

Sellest järeldub. . . et see, kui vara või hilja te kellegagi seksuaalvahekorda astute, sõltub suuresti sellest, mida ta tahate pärast seksi teha. Kui te tahate jätta endale võimaluse tegeliku läheduse loomiseks inimesega, kelles te näete potentsiaalset partnerit, peate tundma vaimset ja emotsionaalset lähedust, enne kui te astute füüsilisse vahekorda.

Kui me tahame seda saavutada, peaksime endalt nõudma vähemalt kolme kuni kaheksat silmast-silma kohtumist ja avameelset vestlust. Veidike rohkem kogemusi ja natuke enam aega ei teeks samuti paha.