Õnneks on möödas ajad, mil valdav osa seksuaalkäitumist puudutavast informatsioonist pärines raamaturiiuli tagumisse nurka, tihti ka suisa ülemise riiuli ‘igavate’ teatmeteoste taha peidetud kultusteosest “Avameelselt abielust”. Meie emad said oma informatsiooni just sealt (pole siis ime, et homofoobia ja ahtameelsus lokkab!), meie põlvkonna ülemine ots samuti.Nüüd, mil turud lahti ja internet riigipiirid olematuks kustutanud, on korraga kättesaadavaks muutunud terve hulk väärtkirjandust. Ka seksi kohta. Ka lesbilise seksi kohta. Ainult et... enamasti jääb kaanehind kosmiliselt suureks ning kes juba varbaotsaga ‘selles’ elus sees, õpib pigemini katse-eksitus meetodil kui et manuaali kätte võtaks.Kel siiski asja põhjalikumaks uurimiseks huvi (ja rahakott kitsas), toksigu mõnda otsingumootorisse näiteks Regan McClure nimi. Tema – tunnustatud ja aktiivne bitch, poliitik ning naisõiguslane – on pühendanud terve hulga mõnusalt loetavaid lugusid lesbielu selgitamisele. Allolev tekst on samuti üsna märgatavas osas kirjutatud Regani juttude põhjal.Niisiis – lesbiline vahekord. Et lugemine hõlpsam saaks, on edaspidises tekstis nimetatud Temakeseks partnerit (ehk seda, kellega tegeletakse – nautiv pool) ja tegijaks ehk aktiivseks ehk naudingut pakkuvaks Sind. :) Jaaaa, se on teistpidi ka mugav lahendus – võid vajadusel jutu välja printida ja oma kaasale delikaatselt käekotti sokutada. Siis on kindel, et ta lõunapausi asjalikult (loe: Sulle ja Sinust mõeldes) mööda saadab!Seda ka, et illustratsioonid on lool lihtsalt selleks, et ilusam oleks. :) Vastavaid informatiivseid pilte ei õnnestunud netist leida ja ise siivutute pildikeste sirgeldamiseks olen juba liiga vana.Asend 1 – randmemurdja.Antud asendil on rohkesti variatsiooni – teadaolevalt vähemalt 5, ent leidlikumad mõtlevad välja ehk rohkemgi. Randmemurdja on see “sa vaatad talle sügavalt silma sel ajal, kui käe liigese rebenemiseni alla venitad”. Üks väheseid võimalusi seksi ajal silma vaadata... kui just pikkuste vahe väga drastiline pole. Lühema Temakese puhul pole hullu – kui aga Sina oma pikkuses vähemalt 10 sentimeetrit alla jääd, on lood tiba nigelamad. Ometigi on see üks populaarsemaid asendeid üldse – oma osa mängib kindlasti fakt, et käsi ulatab praktiliselt alati vaid ‘peaaegu’ ja nii jääb alatiseks püüdmisrõõm.
Pluss: saad Temakesele silma vaadata
Miinus: Sinu käsi ulatub alati, aga ainult peaaegu õigesse asendisse. Ainuke lahendus on oma õlg võimalikult alla lasta (et käsi kaugemale küüniks), mis omakorda toob kaasa mööda Temakese keha allaroomamise (ühel hetkel jäävad sõrmed kangeks ning Sul tuleb kasutada muid peos ja käes olevaid lihaseid). Silmside hoidmine on seda keerukam, mida rohkem Temake suures rõõmus ja mõnus oma peaga ringi vehib. Ainus lootus silma vaatamiseks on asuda otse Temakese kohal (ja muidugi on abiks ka peeglid).
Antud asendiga kaasneb veel üks pisipisikene miinus. Vahel harva (üliharva, eksole!) kipuvad erutunud inimesed terve kehaga voodil vingerdama. Näiteks pöörama end kõhuli või külili. Või tõmbama konksu. Või muud sarnast. Kui Temake otsustab oma eufooriat liialdatud kehalise tegevusega väljendada ja Sinu sõrmed parajasti head ja paremat korda saatmas on, võib Temakese rõõmuohinast peatselt Sinu hale kisa üle kosta. Vihje: lase käsi lõdvaks, nii on vähem valus. Kogenumad varustavad end juba ettenägelikult väikese jääkoti ja spordisidemega. Ja kes ütleb, et käeside seksikas pole?!Asend 2 – “Sadistlik misjonär”Temake heidab voodile selili ja ajab jalad laiali – ühe heidab ta üle Sinu õla, teise ka (kui ulatub) või jätab voodile lebama. Sõrmed võiks Temake partneri juustesse sasima suruda või siis entusiastlikult peotäie voodilina pihku krabada.Sina roomad nagu siug ta jalgevahelt sisse, lased oma näo Temakese rindade vahele (loe: ribidesse) suruda ning püüad vasaku käe sõrmenukkidega häbememokkasid tabada sel ajal, kui teine käsi linadest tuge otsib ja parem jalg vasakust sokki maha koorib.Pluss: peaaegu nagu päris. Nahapinna kokkupuude on võimalikult suur.


Miinus: jalad ja käed võivad linadesse kinni jääda. Sa võid lämbuda. Sa võid teda vigastada. Koduloomadel on vaba voli selga, jalga ja muudesse kehaosadesse kinni hüpata.Ega muud ei olegi, kui soe soovitus asendit väljaspool voodit praktiseerida. Toole-kirjutuslaudasid kasutades tuleks enne kandvad jalad üle kontrollida (Sovietiaegne mööbel EI OLE kuigi vastupidav, nähku see nii toekas välja kui tahes!). Köögilaua puhul tasub mustad nõud enne kraanikaussi visata. Autokapott on ka hea – võõra sõiduki tarbimisel tuleb arvestada alarmi ja kaigastega varustatud omanikega.Kindlasti ei tasu aga üritada “sadistliku misjonäri” ajal omavahel üheaegselt nii pikalt suudelda kui käelist tegevust harrastada. Asi lihtsalt ei toimi nii!!!
Kes vaielda tahab, seisku oma kaasaga kõrvuti ja painutagu oma kätt kasvõi pisut – noh, on see siis nüüd ta jalgevahe või pigemini naba ja ribide kõrgusel?! Duhhh, ma ju ütlesin!Asend 3 – “invasportlane”See asend on sobiv ennekõike paaridele, kus Temake on piisavalt vastutulelik võtmaks osa koormast enda kanda.Niisiis, Sina (jajah, Sina!) heidad voodile selile ja ajad jalad kena blondiini kombel ilusti avali. Temake roomab/ronib (ettevaatust – ribid on hea toetuspunk, aga Temake võiks hiljem siiski üle vaadata, kas Su kops veel töökorras on) Sinu peale, toetab ühele oma käele ja ehk ka põlvedele. Õnnestumise tagamiseks peaks tema häbe asuma otse Su naba kohal ja – voila! – Sul on vaba ligipääs kõigele vajalikule.Pluss: Su õlg ja selg ei valuta hommikul, pealegi on üsna hea kehaline kontakt.


Miinus: Temake kipub kirehoos klohmima muhku Su pea. Kiiver lahendab kõik mured.

Asend 4 – “laiskvorst”Sina heidad voodile selili (või jätkad sealt, kus enne pooleli jääd), olles eelnevalt strap-on dildo oma vööle kinnitanud (noh, see rihmadega kunstpeenis, mida sex-poed ainsa tootena “lesbide mänguasjad” letis müüvad).Temake haarab initsiatiivi, võtab sisse positsiooni Sinu peal ning... sõit alaku!
Sina võid vabalt lõpetada poolelijäänud õhtueinet, lugeda ajakirju või heegeldada linikutele pitsikesi. Temake valib ise, kuhupoole näo keerab.Pluss: eriti sobiv kõigile radikuliidi ja kaelasoonte pinge all kannatavatele. Võimaldab pidada silmsidet (kui näod on vastamisi). Sul on võimalus puudutada tema rindasid või kraapida selga. Temakese jaoks – parim moodus vabaneda liigsest reiepekist ja samal ajal elust mõnu tunda.


Miinus: Sa võid igavusest uinuda ja seeläbi Temakese soosingu igaveseks kaotada.Asend 5 – “täiuslik kehakontakt + silmside”Tuntakse üldiselt ka nime all “menage a troix” ehk grupiseks. :) Üks väheseid võimalusi end voodil täispikkuses välja sirutada ja vaadata oma ekstaatilisele kallimale sügavalt silma. Temakese näoilmete põhjal võid mõistatada, mis parajasti allpool teoksil on, ning kallimale siivutuid armastusõnu kõrva mõmiseda.Pluss: võimalus hoida kogu aeg silmsidet. Tunned Temakese rindasid enda rinnapartii vastas ning tema hingeõhku oma kaelal. Seejuures oled ise säästetud kõikidest kaelamurdvatest tegevustest.


Miinus: Sa avastad, et Temake seksib valdavalt suletud silmadega. Temake võib avastada, et voodisse toodud mängukaaslane ületab oma osavusega Sind.Asend 6 – “vuntsidega naine”Sina heidad voodile selili ja Temake istub Su näole.
Olgem ausad, suuseks on hea, kuid näeb välja väga koomiline. Üks põhjuseid, miks lesbilised end tihti gay-pornoga lõbustavad, kuid mitte kunagi vastupidist ei juhtu. Vihje temakesele: palun püüa pilku allapoole lüües mitte naerma pursata. Viisakas on silmad sootuks kinni panna ning rahulolevalt ohkides kaasa mängida. Kohe kindlasti ei ole viisakas esitada küsimusi ja naerda siis, kui ta sulle tõepoolest midagi vastuseks mõmiseda üritab.Pluss: Temakesel on lootus saada kõige intensiivsemat ja paremat teenindust läbi aegade. Sinu keelel ja huultel on vaba ligipääs iga vähegi hellema nurgataguse juurde ja Temake võib vajadusel dikteerida vahekorra rütmi.


Miinus: Sel ajal, kui Temake taevaseid kõrgusi avastab, võid Sina lämbuda. Temakese jaoks on selge vihje eluohtlikust seisundist Sinu vehklevad ihuliikmed ning sinakas nahk. Krampide tekkides on ta liiga kauaks mökutama jäänud.Asend 7 – “kaelamurdja”Ilmselt läbi aegade lesbiliste lemmikasend, Temake lamab selili – reied avatud – ja Sina oled kõhuli ta jalgade vahel. Lisaks “vuntsidega naise” eelistele on Temake nüüd veelgi ligipääsetavam ka sõrmede kasutamiseks. Soe soovitus – tarbi korraga kahte sõrme ning püüa ‘ülejääk’ kenasti peopessa ära peita, vastasel korral kraabid omaenese käega endal näo verele.
Lõua võid elu hõlbustamiseks toetada pöidlale või randmele.Pluss: Temake näeb NULL vaeva ja sestap suudab kogu energia nautimisele kulutada. Sinul on hea ligipääs kõikidele õnarustele, avaustele ja pragudele; saad korraga kasutada nii keelt kui käsi.


Miinus: Ühel hetkel avastad, et Su kael on muutunud tuimaks. Pikema aja vältel võib kogu keha kaotada igasuguse liikumis- ja tundmisvõime. Aitab hästi, kui oma vaba käsi Temakese pepu alla keerata või kui enne seksi Temakese puusade alla mõne padja või üleliigse kodulooma peidad.Asend 8 – “käärid”Eeldab panust mõlemalt osapoolelt. Temake on voodil selili, toetades ühele küljele. Mõlemad jalad on välja sirutatud (või alumine on konksus), reied pisut avatud. Sina oled peegelpildis asendis ta vastas – pea teises suunas, jalad avatud nii, et Temakese häbe kenasti Sinu omaga kokku puutub. Kui nüüd üks (või mõlemad) oma keha pisutki liigutada viitsivad, peaks tunne üsna huvitaval kombel hea olema.Pluss: Võrdõiguslikkus valitseb kõiges! Mõlemal on korraga hea. Võimalus kasutada kaheotsalist dildo


Miinus: Ega te ometigi antiikvoodit ei tarbi? Nii otsetega voodi kui kitsukese toa puhul on mõlemal lootus oma pea lapikuks koksida. Kontakt on mõnus, kuid mitte piisavalt intensiivne, et ainult selle asendiga mäele jõuaks.Asend 9 – “kutsu ja kange kaelaga kiisu”Taaskord üks levinumaid asendeid, eeskätt nende paaride seas, kus Temake naudib vaginaalset kontakti (loe: tahab sõrmi, dildot või vibraatorit sisse).
Temake on voodil käpuli, ülakeha allpool ja pepu kõrgel, reied avatud. Sina asud tema selja (? Noh, pepu siis) taga, põlvili või kõhuli või misiganes Sulle mugav näib), näoga samas suunas, pea surutud Temakese reite vahele (keeletöö). Toetud ühele käele, teine tegeleb Temakese ja abivahenditega.Pluss: vaba ligipääs nii tupele kui anaalpiirkonnale, kõige mugavam asend vibraatori, strapi ja dildo kasutamiseks.
Miinus: kaelasoontele ning turjale veelgi kurnavam (eeldades, et su pea ikka asub ta reite vahel) kui “kaelamurdja”. Usinat tegutsejat võib tabada ka keelekramp! NB! Kui keel jääb valusaks, tarbi Temakese kliitori stimuleerimiseks vabu sõrmi ning seisa vahelduse mõttes põlvedel, pea ning õlad võid toetada Temakese taguotsale.Asend 10 – “69”Selgitusi on vaja? Ei? Noh, ikkagi, igaks juhuks... :) Temake on selili voodil, Sina lamad näoga allapoole vastupidises suunas tema peal nii, et Temakese jalgevahe on Sinu keeleulatuses ja vastupidi.
Taaskordne favoriit lesbide seas, eriti pornofilmi-lesbide puhul.Pluss: mõlemal on korraga hea, üsna mugav suuseksi tegemiseks.


Miinus: Sinul on võimalus Temake ära lämmatada (hmmmz, või on see pigem pluss?), randmed jäävad kangeks, kui üritad tarbida ka sõrmi (eks sa katsu käelaba 180 kraadi jagu tagasi keerata ja sellega rasket tööd teha!).