Kes võiks öelda, et meid ei ole iial lummanud teiste inimeste ettevõtmised, olgu seksuaalse sisuga või mitte? Millal kujuneb sellest huvist probleem? Piiluja on inimene (tavaliselt mees), kes tunneb intensiivset seksuaalset erutust mitte midagi kahtlustava alasti või seksiga tegeleva inimese vaatlemisest. See peab leidma aset vähemalt kuue kuu jooksul, enne kui sellele inimesele saab kleepida külge piiluja sildi.

Piiluja ei ole huvitatud ühenduse võtmisest vaatlusaluse inimesega ning enamikul juhtudel võib seda tegevust lugeda küll solvavaks, aga mitte ohtlikuks ega kahjulikuks. Küll röövib ta teise inimese privaatsuse ja kui see välja tuleb, siis tunneb see inimene end alandatuna ja vägistatuna, kuigi füüsiline kontakt puudus. Sageli jõuavad sellised asjad ka kohtusse. Naistel on soovitatav sellised asjad kohtusse kaevata, kuna see aitab neil tulla toime vihaga.

Piiluja võib olla ühiskonnas igati lugupeetud inimene. Ta võib olla uje ja kohmakas, aga võib olla ka hea haridusega ja laste isa, kusjuures vähesed oskaksid teda sellistes kalduvustes kahtlustada. Sellisest kalduvusest ülesaamine ei ole alati lihtne ning sageli pööravad perekond ja sõbrad sellisele inimesele selja, kui tema kalduvused teatavaks saavad.

Individuaalne nõustamine ja grupiteraapia võib siinjuures otstarbekaks osutuda. Piilujal on ka oluline mõista, milliseid hirme ja kahju ta ohvrile on põhjustanud, ka tuleks tal teadvustada, et halvimal juhul ähvardab teda vangistus.

Ka on piilumine füüsiliselt ohtlik tegevus. Ei ole haruldased juhtumid, kus piiluja kukub puu otsast alla ja vigastab end ning tema rikkumine saab avalikuks. Paljudes seksipoodides on piiluaugud, kust kaudu piilujad võivad poe kliente piiluda kedagi kahjustamata. Ka pakub internet võimalust seksistseene raha eest vaadata. Sellised teenused võimaldavad piilujal rahuldust saada kedagi kahjustamata.

Kui piiluja aga tegeleb asjadega, mis võivad riivata tema ohvri ja perekonna tundeid, tasuks tal otsida abi, et sellest harjumusest jagu saada.