Mis võib olla tugevam seksuaalsest ihast? Vast ainult meie tahtmine seksist ära ütelda kõikvõimalikke hädasid põhjuseks tuues. Aga võibolla tasub neidsamu hädasid arstida armastusega tegeledes?

Kui naine seab endale ülesande seksist kõrvale hoida, siis ta ka selle saavutab. Põhjusi, millega motiveerida oma äraütlemist mehele võib ju küllaga leida, samuti nagu seletusi selle kohta, et orgasm, nii nagu ka seksuaalne rahuldus üldse, polegi võimalik. Tasub vaid veidi pingutada oma fantaasiat ning haigused ja füüsilised vajakajäämised seavad end lausa rivvi, et tõendada oma olemasolu ning sobimatust seksiga.

5 väljamõeldud probleemi

1. Vale kehaehitus.

Jutt käib figuuri või sisemise ehituse teatavatest defektidest, mis võivad põhjustada selle omanikule muret või elementaarset häbelikkust. Mõningad naised, omamata tõsisemaid tervisehäireid, sattuvad lausa depressiooni, kui saavad teada, et neil on pöördunud emakakael: äkki juhtub trauma! Kui palju närve nad säästaksid ning kui palju oleks neil õnnelikke öid, kui nad teaksid, et antud probleem muutub probleemiks vaid juhul, kui naine soovib rasestuda. Ja ka sel juhul on ainus, mida ta peab ette võtma, et eostumine õnnestuks ning see õnnetu pöördunud emakakael saaks igaveseks unustatud, see on võtta sisenemisel mugavam asend (näiteks tõsta jalad hästi kõrgele) - ning kõik saab korda.

Veel üks levinud “probleem” on rindade asümeetrilisus. Siin on soovitus - ärge tehke probleemi eimillestki, tundke rõõmu oma tervisest ning armastage end kõikide oma anatoomiliste iseärasustega.

2. Arm … südamel.

Paljud naised, kes on läbi teinud günekoloogilise operatsiooni, ei saa enam rahuldust intiimelus. See johtub tihtipeale üksnes enesesisendusest - ma pole enam “selline”, olen teisejärguline, mittetäisväärtuslik. Nendel juhtudel aga, kui naine pärast õnnestunud operatsiooni selle unustab ning asub aktiivselt suguelu elama, selliseid probleeme ei teki üldse.

Siin võib teha järelduse: mida rohkem mõelda oma olnud günekoloogilistele probleemidele, seda nukramaks muutub suguelu tõelisus. Tuleb peast välja visata arvamus oma muutumisest halvemuse suunas. Vastupidi, peale operatsiooni on jagu saadud probleemidest ning nüüd on taas võimalik nautida tervet ja meeldivat intiimelu. Armi kõhu allosas ei tasu südamesse võtta.

3. Minema kahjulikud eelarvamused.

Naisel pole võimalik tunda naudingut seksist, kui ta mõtleb, et sellel on kahjulikud tagajärjed. Näiteks arvatakse, et regulaarne hormonaalne raseduse vältimine teatud preparaatide abil tõstab vanusega vähki haigestumise riski. Samasugust ohtu kätkeb endas (kontrollimata kuulduste põhjal) ka spiraal, eriti siis, kui see on valesti asetatud. Hoiduda rasedusest kahtlaste vahenditega tähendab riskida pidevalt rasestumisega. Jätta kõik juhuse hoolde - rasestuda ning teha aborte… Uitades mööda seda reaalsete ja potensiaalsete probleemide nõiaringi, hakkab naine instinktiivselt või lausa teadlikult seksi oma elust välja nihutama, kartes ohtu, mis see endaga kaasa tõotab tuua.

Meie planeedil põeb tohutu arv inimesi vähki ning nende seas on neid, kes kasutavad hormoontablette ja samuti neid, kes isegi ei tea, mis need on. Vähk tabab nii aktiivset suguelu elavaid inimesi, kui ka neid, kes sellest hoiduvad. Nii et tuleks nautida elu ega piinata ennast “igaks juhuks”.

4. Vanus ei ole seksile takistuseks.

Tõsi küll, erogeensed tsoonid ning nende tundlikkus naise kehal muutuvad vanusega. Enamgi veel, need muutused võivad tekkida psühholoogiliste traumade mõjul, mille tagajärjel kaotab naine ajutiselt seksuaalse tundlikkuse ning arvab, et on selle aastatega kaotanud ning jätab sugueluga hüvasti.

Ometi ei tasu meelt heita ega endale käega lüüa, tuleb vaid otsida uusi vahendeid oma erootilisuse restaureerimiseks ning õppida tundma seda uut, mis on aastatega meie kehasse ja psüühikasse kogunenud. Siin mängib kas õnnelikku või õnnetut osa partner. On võimalus valida kahe tee vahel: otsida endale tundlik, vastuvõtlik ning psühholoogiliselt paindlik partner ning köita ta tugevasti oma päevade lõpuni enese külge või teha kasvatuslikku selgitustööd olemasoleva abikaasaga. Pole teada, kumb variant on lihtsam, ometi kannavad jõupingutused vilja.

5. “Oh ei! Mul on depressioon!”

Iga naise elus on kuhjaga põhjusi halvaks tujuks, ning tahes-tahtmata imbub see kõik ka magamistuppa, võttes seksilt veetluse. Tõepoolest, kui teadlikult “tirida” iga olme- või tööprobleem voodisse, siis tekibki vastikustunne seksi vastu. Niisiis, kas põgenege probleemide eest või, mis on õigem, lahendage need. Ainult ärge laske neil kustutada oma seksuaalset potensiaali. Kui füsioloogid kinnitavad, et pikemaajalise stressi toimel töötavad neerupealised välja hormoone, mis mõjuvad hävitavalt naise sisemistele suguelunditele, siis mida siin rääkida veel seksuaalsusest, mille võib “jalust rabada” ka igasugune ebameeldiv pisiasi.

Ja nagu ütlevad spetsialistid - kui tahetakse vabaneda seksuaalhäiretest, tuleb kõigepealt kõrvaldada stressi põhjused. Muide, on ka teisi arvamusi. Üks neist räägib vastupidisest põhjuse ja tagajärje seosest. Seks võib olla puhver stressi vastu. Paljuski sõltub stressi mõju tugevus sellest, kuidas inimene ise sellesse suhtub. Ning lõpuks, tänu tervendavale seksile võib äkki avastada, et need asjad, mis varem ähvardasid tugeva stressiga, on nüüd kaotanud teie üle oma võimu.

Niisiis oleme sujuvalt läinud üle küsimuse teise poole - seksi terapeutilise osa juurde.