Suudlus, õhkõrn, väga eriline kõditus ja juhhei! Teie silme ees ujub, keha heliseb ning on valmis enamaks. See on fantastiline. Aga kuidas ja millal selline fantastiline asi juhtub? Erutuvad piirkonnad võivad erinevatel inimestel olla väga erinevad ning mõnikord on vahe suisa drastiline. Mis erutab üht, võib muuta teise jääkülmaks Miks?

Viimasel ajal on avaldatud palju kirjandust, mis kirjeldab meeli kui kõige erogeensemat piirkonda. See on seksi psühholoogilisest aspektist konstruktiivne ja positiivne, samas ka veidi segadusttekitav, kuna teaduslikust aspektist vaadatuna ei ole aju erutuv organ. Seal on meie mõtted ja tunded, aga väikeseid halle rakke ei ole ju võimalik sulega kõditada.

Mida on vaja teada?

Naiste seksuaalsuse uuringud on senini lapsekingades, aga praeguseks on avastatud, et naiste keha on loodud tundma naudingut mehe kehast erinevalt.

See on laias laastus seletatav erinevates nahatüüpides olevate närvilõpmetega. Inimese limasnahka läbivad nahapinnale lähedal asuvad veresooned ja närvilõpmed. Just seepärast paneb ninakarvade välja kitkumine silmad vett jooksma ning ajab näo punaseks. Seepärast tundub suguühe nii uskumatuna ning häbememokkade kõditamine ajab hulluks! Need on ülitundlikud piirkonnad!

Naiste nahal ei ole palju karvu ning piirkonnad, kus nahk on iseäranis pehme ja suisa läbikumav, on iseäranis erutuvad. Põlveõndlad, küünarvarre sisekülg, varbad, reite sisemine pind, silmalaud, kukal, kõrvalestad.

Just seepärast tunnete te end nii hästi pärast keha koorimist, vannis ligunemist, naha õlitamist. Te masseerite naha läbi, nii et see on iseäranis elastne ning vastuvõtlik meeldivale kõditavale tundele. Pärast vanni muutub kogu keha erutuvaks piirkonnaks.

Paksem nahk on tavaliselt ka karvasem. Selles nahas asuvad närvilõpmed sügavamal nahapinna all ning need põimuvad ümber karvajuurte. Just seepärast on juuste harjamine ning nendega mängimine nii meeldiv, sest juustele kerge surve avaldamine stimuleerib närvilõpmeid.

Just seepärast lähevad karvased mehed peast segi, kui te nende jalgu silitate. See kõditab ja erutab. Tundlik ei ole mitte nende nahk, vaid karvajuured.

Närvilõpmeid on väga mitmesuguseid ning teadlased võistlevad üksteisega, et avastada mõni uus ja anda sellele oma nimi. Meissner, Vater-Pacini, Ruffini ja Golgi-Mazonni on nii inimeste kui närvilõpmete nimed. Erinevates kehaosades on erinevat tüüpi närve ning mõnes kehaosas, näiteks suus, on neid rohkem kui üks. Seega on see iseäranis tundlik kehaosa, mis on mõeldud spetsiaalselt naudinguks. Ainuüksi huultes on kolme tüüpi närvilõpmeid, keeles on neid kaks.

Keelesuudlus? Jumala eest jah!

Aga kuidas jääb nende kummaliste üllatavate väikeste punktikestega, mis on suutelised teid endast välja ajama? See on e-tsooni tunnus. Iga näpujälg on ainulaadne, seega ei tohiks olla üllatav, et erinevatel inimestel on erinevates kehapunktides erinevad tunded. Kaheldamatult on asja võti vastuvõtlikkus naudingule.

Mis ühe jaoks on erootiline, on teise jaoks häiriv. Ja mis heas tujus olles tundub mõnusana, ei ole seda halvas tujus olles sugugi. Miks? Kuna närvilõpmed saadavad ajju signaale ning siis töötleb aju need signaalid ümber, tõlgendab neid ning saadab tagasi sobiva reaktsiooni. Kui te ei taha, et teid puudutataks, siis teie aju ütleb närvilõpmetele, et see ei ole nauditav kogemus. Kas erootiline tsoon on untsus? Ei. See ei ole füüsiline, vaid emotsionaalne reaktsioon. Just seepärast öeldaksegi, et meeled on kõige erootilisem piirkond, kuna nende kaudu öeldakse kõigile sensoritele, kuidas kogetavale reageerida. Isiklik kogemus ütleb teile, kas mingi tunne kõditab, teeb haiget, inspireerib, erutab, ajab vihale või hirmutab.

Me kõik oleme loodud erinevateks, aga asja teeb huvitavamaks see, et meid kõiki erutavad erinevad asjad. Seepärast ei ole võimalik koostada usaldusväärset kaarti kõigi naiste e-tsoonide kohta, sest kuigi on tõsi, et KÕIK nabaaugud on tundlikud (sealt tuleb ka ’maasikas nabaaugus’ idee), ei tähenda see sugugi seda, et kõik inimesed reageerivad naba suudlemisele või lakkumisele ühtmoodi. Mõnda see kõditab, mõnda erutab ja mõnda ärritab.

Mis järeldusi sellest teha? Keha erinevates piirkondades on nahk erinev ja ka närvilõpmed erinevad. Kõik need on füüsiliselt programmeeritud saatma ajju signaale, misjärel aju saadab närvilõpmetesse informatsiooni selle kohta, mida mingi tunne tähendab.

Kuidas erogeenseid piirkondi üles leida? Uurige, katsetage, te ei või iial teada, mis punkti te kogemata avastate. Õppige oma partneri keha tundma sentimeetri haaval ning eksperimenteerige erinevas keskkonnas ja kellaajal.

Kerge puudutus kaelale ostukeskuses viibides avaldab kahtlemata sootuks teistsugust mõju kui põlveõndla kõditamine šikis restoranis. Kas põlveõnnal on e-tsoon? Võibolla.

Eksperimenteerige. Avastage endanimeline närvilõpe.