Soome parlamendi liikme Heidi Hautala sõnul on prostitutsiooni kui lõbusa äri mudeli levitamine miljardeid pööritava seksitööstuse lobitöö.

Rõõmsa prostitutsiooni käsitluse levitamine on seksitööstuse huvides. "Ja miks ei peakski see nii olema? On ju tegu suurt kasumit andva äriga," nendib Hautala Postimehe arvamusveerul. “Interpoli andmetel toob üks ohver aastas omanikule 75 000 - 250 000 dollarit kasumit. Naine on kahe-kolme aastaga läbi kulutatud.”

Paljud pelgavad, et seksi ostmise kriminaliseerimine viib prostitutsiooni ja sellega seotud kuritegevuse põranda alla. See olekski tõsiseltvõetavaim argument Rootsi seaduse vastu, kui neid üldse leidub, nendib Hautala.

Soome parlamendi õiguskomisjon ongi otsustanud tutvuda põhjalikult just Rootsi ja Eesti olukorraga, enne kui seksi ostmist keelustav seadus Soomes vastu võetakse.

Seadus peab toimima ennetavalt, leiab Hautala. "See peab olema täpselt piiritletud ja nii selge, et keskmine kodanik (ka seksi ostja) sellest aru saab."

Kui Soome parlament hakkab valitsuse seadusettepanekut parandama, võib see vabalt määratleda, et seksi ostmine on kriminaliseeritud juhul, kui võib oletada, et ostja teab end olevat segatud prostitutsiooni vahendusse ja inimkaubandusse.

Tihti arvatakse, et legaliseerimine muudab prostitutsiooniga kaasneva ärakasutamise nähtavamaks ja niiviisi sellega võitlemise lihtsamaks, kirjutab Hautala.

"Hollandi kogemused seda seisukohta ei toeta," lausub ta. "Illegaalsed immigrandid satuvad seksiärisse üha rohkem. Neil pole muud võimalust kui peidus püsida, ja illegaalne immigratsioon ELi maadesse on ainult suurenenud."