USA presidendi George Bushi sotsiaalprogramm, mille eesmärgiks oli kutsuda ameerika teismelisi karskusele, ei toonud mingeid tulemusi.

Sellest annavad tunnistust kompanii Mathematica Policy Research tehtud uurimuse tulemused. Uuringu käigus küsitleti 2000 teismelist Florida, Visconsini, MIssisipi ja Virginia osariigist.

Pooled küsitletutest said õpetust sotsiaalprogrammi raames, kus jutlustati kasinust, teine pool tavalise programmi järgi, kus jutuks tulid rasestumisvastased vahendid.

Tulemused näitasid, et mõlema küsitletud grupi keskmine suguelu alustamise algusaeg osutus samaks - 14,9 aastat. Sellise tulemusega seoses peavad meditsiinitöötajad palju vajalikumaks anda teismelistele teadmisi rasestumisest hoidumise, kui lihtsalt seksist hoidumise kohta. Kampaania, mis oli üheks ameerika presidendi sotsiaalpoliitika keskseks punktiks, sai alguse juba 1998. aastal, kui Bush oli Texase osariigi kuberner. Sellest ajast peale on teismelistele karskuse propageerimiseks - posteritele, sotsiaalvideodele ja haridusprogrammidele - kulutatud riigieelarvest üle miljardi dollari.