Peale põhjalikku uurimustööd ja 237 seksimispõhjuse reastamist, jõudsid teadlased järeldusele, et noored mehed ja naised seksivad enamasti samadel põhjustel.

Ikka minnakse kahekesi voodisse keha valdava iha pärast, mitte aga armastuse pärast südames, vahendab USA Today.

Kõrgkoolis käivad mehed ja naised põhjendasid seksisoovi üheselt - neile meeldis inimene, kellega vahekorda astuti, nad tahavad tunda füüsilist naudingut ning "see tundub hea". Nimekirjas olnud esimesed 25 põhjust seksuaalvahekorraks olid meestel ja naistel täpselt ühesugused. Esimeseks põhjuseks oli kindlalt: mind veetles teine inimene.

Texase ülikooli teadlastel kulus viis aastat, selgitamaks välja põhjuseid, miks ikkagi inimesed seksivad.

"Meie uuring kummutas stereotüübid, et mehed tahavad seksuaalvahekorda füüsilise naudingu pärast ja naised tahavad armastust," selgitas Texase ülikooli kliinilise psühholoogia professor Cindy Meston.

Meston ja tema kolleeg David Buss küsitlesid 444 meest ja naist vanuses 17 kuni 52 aastat ning said kokku 237 põhjust, miks inimesed seksivad. Nimekiri põhjustest käes, küsitlesid teadlased 1549 psühholoogiat õppivat kõrgkoolitudengit ning palusid neil kõik põhjused pingejärjekorda reastada.

"Soolised erinevused ei olnudki nii suured. Meeste puhul prevaleeris natuke rohkem oportunistlik lähenemine seksile, et kui võimalus on, siis miks mitte ja naiste puhul oli olulisem vajadus seksi abil partnerit rahuldada," kirjeldas uuringu tulemusi Meston.

Teisipäeval avaldatud uuringu järel on inimesed hakanud välja tooma uusi põhjuseid, miks ikkagi seksitakse.

"Ausalt öeldes arvasin ma, et oleme kõik põhjused põhjalikult katnud, aga tuleb välja, et peaks veel mõningaid lisama," nentis Meston.