Eesti naisuurimis- ja teabekeskus hoiatab, et kui Soomes muudetakse seksiteenuse ostmine kriminaalselt karistatavaks, ähvardab Eestit massiline seksturistide sissetung.

Rootsis on seksi ostmine karistatav 1999. aastast. Sama teed tahab nüüd minna ka Soome, kelle parlament arutab seadusemuudatust novembris, teatab ETV.

Üle poole Eesti prostituutide teenuste kasutajatest on välismaa turistid. Seksi tullakse ostma eelkõige Soomest ja Rootsist, vähemal määral on klientideks ka sakslased ja taanlased.

Näiteks kuus aastat tagasi, kui Rootsis veel seksiostmine kuritegu polnud, käis Eestis poole vähem rootslastest seksturiste.

"Kui Soome ka võtab vastu seaduse, mis karistab ostmist, siis kardame, et upume. Soome ja Rootsi nii lähedal, mis siis võib meie väikse rahvaga juhtuda," küsib Eesti naisuurimis- ja teabekeskuse juhataja Ilvi Jõe-Cannon.

"Meie arvates oleks Eesti valitsusel tark seksi ostmine kriminaliseerida ning seksituristile Eestisse tulek võimalikult raskeks teha. Praegu on see sama lihtne kui kraani lahtikeeramine," andis oma hinnangu Naistega Kaubitsemise Vastase Koalitsiooni juhataja Janice Raymond.