Naised võivad olla seksile allergilised, kuid arstide sõnul on sellest võimalik kas regulaarse sugueluga või süstidega üle saada.

Sperma-allergia sümptomiteks võib olla sügelus, kipitus ja paistetus genitaalide piirkonnas. Kõige hullemal juhul võib naisel esineda löövet või paistetust ka muudes kehapiirkondades ning võib olla ka hingamisraskusi, kirjutab LiveScience.

New York Presbyterian Hospital’i allergoloog ja immunoloog David Resnicki sõnul esinevad need sümptomid naistel tavaliselt ligi 30 minutit pärast vahekorda, kuid võib juhtuda, et ka tunde või isegi päevi hiljem.

Cincinatti Ülikoolis läbi viidud uuringus osalenud 1073 naisest, kes seoses oma sümptomitega soovisid teada, kas tegemist on allergiaga, osutus seksile allergiliseks 130 naist.

Resnicki sõnul võivad mõned naised olla allergilised mitte spermale endale, vaid hoopis selles sisalduvatele kemikaalidele, mis pärinevad toidust. Kuid seda esineb tema sõnul veelgi harvemini kui sperma-allergiat.

Allergia raviks kasutavad arstid spetsiaalseid süste, mis sialdavad väikest kogust seemnevedelikku, et immuunsüsteem sellega paremini harjuks. Samuti soovitatakse regulaarset suguelu - vähemalt 2 või 3 korda nädalas. Mõned naised kasvavad allergiast välja ka ilma ravita.