Värske uuringu andmetel otsustavad inimesed vastassugupoole atraktiivsuse üle eelkõige näo, mitte keha põhjal.

Austraalia teadlased viisid läbi uuringu, kus osalesid 12 naist ja 12 meest, kes pidid hindama fotodel kujutatud inimeste atraktiivsust skaalal 1-7. Eesmärgiks oli välja selgitada, kui suur osakaal on inimese näol ja kehal üldises atraktiivsuses vastassugupoole silmis, vahendab portaal mees.eu veebilehte NewScientist.com.

Mõnedele uuringus osalejatele näidati fotosid täispikkuses inimesest, mõnedele vaid nägu ning ülejäänutele vaid keha. Marianne Peters Western Australia ülikoolist võrdles koos oma kolleegidega näo ja keha põhjal tehtud hinnanguid, et selgitada välja, kui hästi need nö ennustasid koguatraktiivsust.

Teadlased avastasid, et nägu on inimese atraktiivsuse hindamise juures kõige tähtsam.

Kui naised hindasid mehi, andis 52 protsenti koguatraktiivsusest näo põhjal tehtud hinnang, keha puhul oli vastavaks protsendiks 24. Kui mehed hindasid naisi, andis 47 protsenti naiste atraktiivsusest näo põhjal tehtud hinnang ning 32 protsenti keha põhjal tehtud hinnang.

Petersi sõnul keskenduvad just naised rohkem näole, kuna naised oskavad paremini välja lugeda emotsionaalseid faktoreid, mis võivad partneri valikul tähtsaks osutuda.