USA turu-uuringu- ja konsultatsioonifirma värskest uuringust selgus, et püstirikkaks saamine võib seksielu tunduvalt paremaks muuta.

Uuringufirma Prince & Associates ja terviseasjatundja Hannah Grove koostatud uuringu tarvis küsiti ligi 600 ülirikka Ameerika mehe ja naise vaateid suguelule, nende käitumisharjumusi ja kogemuspagasit.

Pea kõik vastanuist olid abielus, enamasti juba mitmendat korda, nende keskmine vanus oli 57 aastat ja rikkus 89 miljonit dollarit (ehk veidi üle miljardi Eesti krooni), keskmine aastane netotulu 9 miljonit dollarit.

Uuringust selgus, et enamus - 63 protsenti meestest ja 84 protsenti naistest - leidis, et nende seksielu on paranenud tänu jõukuse suurenemisele. Lisaks selgus, et 43 protsenti tugevamast soost ja 80 protsenti kaunimast soost usub, et rikkus on võimaldanud neil elada uljamat ja haaravamat suguelu. Kolmveerand küsitletud meestest kinnitab, et sagedasem suguelu ja rohkem partnereid on privileeg, mis käib rikkusega kaasas. Lühidalt sõnastatuna kõlab nende meeste põhitõde: mida rohkem, seda uhkem.

Kontrastina hindavad haljale oksale jõudnud naised sugulise aktiivsuse mahtu ja partnerite hulka tunduvalt vähemtähtsaks kui elamuse täisväärtuslikkust - ligi 93 protsenti daamidest leiab, et rikas olemine on andnud neile kõrgemakvaliteedilise seksi ja see on üldse ka suurim rikasolemise hüve.

Seksuoloog ja raamatu "Seksuaaltreeningu kunst" autor Patti Britton leiab, et uuringu tulemused pole sugugi üllatavad, kuna uuritavate silmatorkav jõukus tähendab ühtlasi ka vähemat vaeva toidu ja ulualuse hankimisel ning enamat jõudeaega ja luksust - nagu näiteks nädalalõppe spaas ja pillavaid puhkusereise. See aga on omakorda hea foon toeka suguelu harrastamiseks.