Sajad marus Boliivia prostituudid on valmis La Pazi linnas alasti tänavatele marssima minema, et hakata vastu moraalsus-kampaaniale ja seista oma õiguste eest.

Möödunud neljapäeval rüüstasid moraalijüngrite jõugud La Pazi äärelinna El Altos baare ja bordelle, mille tagajärjel otsustasid võimud sulgeda enam kui tuhat lõbumaja, kirjutab AFP.

Prostituutide esindaja Lily teatas, et meeleheitel lõbutüdrukud on valmis ametnike otsuse vastu protestima ja kavatsevad marssida alasti La Pazi tänavatel.

"Meie ärid on põhja kõrbenud ja me oleme tänavatele aetud. Meie raha on varastatud ja me oleme läbi pekstud," rääkis Lily kohalikule telekanalile antud intervjuus. "Nad tahavad meilt meie elatusallika ära võtta."

Kohalik press teatas, et üks prostituut oli jõugu poolt läbi pekstud, riietest tühjaks tõstetud ja naiselt varastati umbes 500 krooni.

Kolme päeva jooksul lõhuti maatasa umbes 30 baari ja enam kui tosin bordelli.

Moraalijüngritest laamendajad on võtnud eesmärgiks sulgeda sajad illegaalsed bordellid ja keelata alaealistel seal käimine. Aktivistid nõuavad ka bordellide eemaleviimist kirikutest, koolidest ja haiglatest.