Millal ja kuidas tuleks sugueluga algust teha? Tallinna Hiiu põhikooli 7b arvab, et stardipauk peaks kõlama 15-aastaselt ja soovitavalt täis peaga.

“Viisteist on õige vanus. Paljud tuttavad hakkavad sellel ajal,” teab Tanver, üks SL Õhtulehe vestlusringis osalenud 7b kasvandikest.

Klassi naljamehe Kristjani arvates on õige aeg seksiga algust teha siis, kui nälg peale tuleb.

Mari-Liisi arvates on enamik kaheksandas klassis (14-aastaselt) süütuse juba kaotanud.

Kristjan arvab, et “osa kindlasti kepib sellepärast ka, et sellest nii palju räägitakse”. Kolm klassi tüdrukut ja neli poissi paarikümnest tunnistavad, et nad käivad kellegagi. Mari-Liisi meelest on suhe see, kui inimesed on teineteisesse kiindunud: “Seks käib asja juurde siis, kui mõlemad pooled seda tahavad.”

Christopheri ja Raini arvates käivad seks ja armastus käsikäes. “Üheöösuhetes ei käi, aga kui sul on ikka mingi kindel naine, siis on seks ja armastus koos,” teab Rain. Sander aga teatab, et “kui ise täis oled ja tüdruk ka, siis ei ole armastust. Siis on juba pohhui.”

Klass kinnitab üksmeelselt, et esimene kord ollakse vahekorras ikka purjus peaga. Siis on julgust rohkem ega kardeta enda marki täis teha. Ja tüdrukud ei karda valu. Kristjan arvab, et alati ei pea ennast nii täis jooma, et midagi ei mäleta. “Selline meeldiv sakk peaks sees olema, siis on okei.”

Kes neist aga julgeb ausalt öelda, et on juba seksinud? Christopher, Mari-Liis, Rain, Kadri-Ly ja veel mõned julgevad välja öelda, et nemad veel vanainimeste asjaga tegelnud ei ole. Seda, kes seksinud pole, siiski Hiiu põhikooli VIIb klassis autsaideriks või väärakaks ei peeta.