Kui arvate, et nüüd, kus armunute käsutuses on hulgaliselt tehnilisi vahendeid, kui neil ei ole enam vaja kirju postituviga saata ega terve pika kuu piineldes vastust oodata - sest vastus saabub vaid mõne sekundiga, on suhteid hoida palju lihtsam, siis te eksite!

Iga viivitus võrdne surmaga

Üritades püsida elu hullumeelses rütmis, oleme unustanud pauside pidamise, aja maha võtmise. Teha plaane puhkepäevadeks, minna šoppama, saata kallimale läkitus või vahetada nalju - kõike tuleb teha siin ja praegu ning tundide, ammugi siis päevade kaupa ootamine ei tule kõne allagi. Aeglust pole me võimelised andestama ei enesele ega ka teistele.

Psühhoterapeutide arvates talutakse infopuudust ikka vähem ja vähem. Veel kaks aastat tagasi rääkisid patsiendid mobiiliga vaid arsti ootetoas. Nüüd ei lülita nad telefoni välja ka mitte visiidi ajal, enamgi veel - nad vastavad kõnedele otsekohe.

Kõik toimub vahetul ajahetkel, meie soovid ei kannata hetkekski edasilükkamist. Eluetapil, mil kas tööalane või romantiline tulevik ähmane näib, aitab pideva suhtlemise illusioon oma üksindust eitada.

Me pole enam võimelised suhete arenemist rahulikult jälgima - meil on tarvis kohe, sekundi pealt teada saada: armastab - ei armasta. Ja tihti tundub, et elu lõppebki seal, kus käest kaob mobiiltelefon või katkeb internetiühendus. Ometi tuleks sellessamasse üksindusse realistlikult suhtuda ning püüda seda leevendada kannatlikult, samm sammu järel suhteid kujundades.

Emotsionaalne kilp

Kõlab paradoksaalselt, kuid mida kiiremini areneb maailm, seda ahtamaks see muutub. Ühelt poolt on kõik need seadeldised omamoodi füüsilised kaitsed, mida me kõikjal enesega kaasas kanname ning mis tõepoolest osaliselt kaitset pakuvad. Teisalt aga ei saa me enam olla inkognito: meid on lihtne üles leida.

Me kontrollime ju viis korda tunnis oma meilboksi või kõneposti ning oleme meeleheitel, kui sealt teateid ei leia. Meile näib, et nimelt sel hetkel, kui me (või tema) pole kättesaadavad, võib suhteid tabada katastroof. Me vajame pidevat kontrolli...

Tehnoloogia kaitseb meid liiga tugevate emotsioonide, eriti negatiivsete eest - potentsiaalsete pettumuste eest, vajaduse eest iseloomu näidata. Arutate kallimaga meili teel kõiki ebameeldivaid asju. Teile tundub, et kirjades olete tasakaalukam ja asjalikum. Kuid see pole ju tööalane kirjavahetus, vaid teie ühine tulevik. Selleks läheb aga vaja mitte ainult kaalutletud otsuseid, vaid ka elavaid tundeid.

Seega - et kaasaegses ühiskonnas ellu jääda, tuleb teil mitte ainult enne sööki käsi pesta ning öelda „ei” narkootikumidele, vaid teada ka seda, et SMS-i abil suhteid ei katkestata.

SMS-imise reeglid

1. Ära peida end SMS-i taha.
SMS-ide ja elektronkirjade puhul on lihtne unustada, et teisel pool on samuti elav inimene kõikide oma tunnetega. Kui on midagi olulist öelda, tuleks vähemalt telefonigi kasutada, et asi selgeks rääkida.

2. Romantika on mugavusest tähtsam.
Elektroonika abil antakse infot edasi kiirelt ning see on mugav. Kuid mugavus lämmatab romantika. Kas sind kutsuti SMS-i abil kohtamisele? Las ta helistab ning kutsub uuesti. Kui ta seda ei tee, tähendab - ta ei vääri sind. Ära kunagi mine kohtamisele, kui kutse on tulnud tekstisõnumina!

3. Pole vaja teha oletusi.
Soov tänada oma kavaleri kohtamise eest räägib heast kasvatusest. Ütle talle seda isiklikult õhtu lõpul - ja kõik. Pole mingit vajadust seda järgneval päeval sõnumi abil üle korrata. Aga see on vaid tekstisõnum, võiks vastu vaielda. Pole tähtis. Probleem tekib siis, kui mees ei vasta, aga sina hakkad selle põhjal teab-mis ennatlikke järeldusi tegema. Nii kontrollidki ja kontrollidki meeleheitlikult oma postkasti...

4. Olulisest tuleb rääkida silmast silma.
Kas oled armunud temasse, kellega kohtud? See on tore. Kuid ära isegi mõtle talle seda uudist sõnumi teel teatada, enne kui pole talle seda silmast silma öelnud. Anonüümsuse tunnetamine, mille annavad mitmesugused foorumid, lisab julgust. Kuid sellesama julguse tõttu kirjutame sageli selliseid sõnu, milliseid hiljem kibedasti kahetseme.

5. Pea pausi.
Ära kunagi saada tekstisõnumeid, kui pruugid parasjagu alkoholi! Mitte miski, mida sa teatada tahad, pole nii kiireloomuline, et ei võiks järgmist hommikut oodata... kui juba kaine peaga kõik detailid saab läbi mõelda. Kindluse mõttes anna oma mobiil sõbranna kätte - umbes nii, nagu annad ära autovõtmed, kui kavatsed end peol lõdvaks lasta.

6. Ela reaalsuses.
SMS-id, e-kirjad ja jututoad ei asenda telefonikõnesid ega isiklikke kohtumisi. Kui suhtled terve nädala kellegagi, kordagi kuulmata tema häält ega nägemata, kuidas ta välja näeb, tuleb üle minna edasisele tegevusele. Ja teha loomulikult vastavad järeldused...