Võrgutamine on kunst. Et võrgutamine ei erine mingil moel muudest elulistest asjadest, ei saa sellesse suhtuda kergekäeliselt. Nagu iga eesmärgi puhul, vajab võrgutaja plaani.

Plaani ei tohi koostama asuda ülepeakaela, vaid kõik tuleb ülima hoolega läbi mõelda. Plaani koostamisel mõtle oma eesmärgi peale: tahad sa lihtsalt lõbutseda ja oma võimeid proovida; oled juba armunud, aga tema ei märka sind; või tahad ühist elu, pulmi, lapsi ja korterilaenu. Otsus tehtud, asu tegutsema ja tee seda targalt.

1. Hoia pea selge!

Olenemata eesmärgist ja lõpptulemusest pead säilitama mõtlemisvõime ja planeerimisoskuse.

2. Uuri oma väljavalitu tausta!

Juhul kui sa inimest ei tunne, selgita välja tema nimi, töökoht, huvid ja majanduslik seis. Selleks pakub internet piiramatuid võimalusi: surfa Google’is, Rate’is ja Orkutis.

Juhul kui väljavalitu kuulub sinu tutvusringkonda, kogu erinevate inimeste arvamusi. Need võivad sind segadusse ajada, aga iga info on alati oluline. Ühtlasi saad boonuse: ilma välja ütlemata saadad laiali sõnumi, et oled temast huvitatud, sest keegi ikka kuskil märgib ka talle, et just sina tundsid huvi.

Kui saad aga teada, et ta juba kohtub kellegagi, siis anna endale aru, et võrgutamine on palju raskem. Küsi ka endalt, kas ikka tahad seda ette võtta – keegi saab ses aktsioonis haiget ja see võid olla ka sina.

3. Tee end korda!

Enesekohendus ei tähenda, et pestud ja kammitud sina vastassugu meepotina tõmbama hakkab. Kõik uuringud näitavad, et valikute tegemisel pole see üldse oluline. Tähtis on aga, et su enesekindlus tõuseb vuhina, ja eelkõige hindavad mehed just seda. Ära muretse kehakaalu, väikeste rindade või kehva töökoha pärast, sest ka see pole tegelikult oluline!

Ning ära võta oma välimusega ette mingeid radikaalseid muutusi, sest need on tavaliselt hirmutavad: tõmbad küll tähelepanu, kuid saadad välja teate, et oled omadega ummikus. Radikaalsus sobib vaid siis, kui tahad oma elu muuta enese pärast, mitte ei ole võrgutamise käänulisel teel.

4. Avarda oma silmaringi!

Vii end kurssi päevasündmuste, spordiuudiste ja muusikamaailmas toimuvaga. Tahad ju olla ka hea vestluspartner ja hirmvähe on mehi, kes tegelikult hoolivad solaariumist, riiete allahindlustest, väärtkosmeetikast või seebiseriaalidest. Paha ei tee ka, kui sirvid üle mõne raamatu ? la "Mehed on Marsilt, naised Veenuselt" ja "Kehakeel – suhtlemise abimees".

5. Kasuta infot kavalalt!

Kui saadud info pole sind mõttest loobuma pannud, siis katsu liikuda samas seltskonnas, kus tema. Järgmise sammuna on kõige olulisem teda kaugelt hinnata: kas tema käitumine meeldib sulle, sest paratamatult käitub ta sel viisil ka sinuga.

Jälgi, kas ta on tähelepanelik, kaaslasi arvestav ja kuidas talub alkoholi – on ju üldteada, et joovastavad dringid võivad inimese käitumist väga muuta. Öeldakse ka, et väga hea on hinnata inimese iseloomu liikluses: kuidas ta kesklinna liiklustormis toime tuleb, milliseid valikuid teeb, kuidas kaasliiklejatesse suhtub – kõik see avab inimest enam kui ilus peolauavestlus. Seega – otsi võimalust tema autos väike tiir teha, aga mine koos sõbrannaga, mitte üksi.

Kui saad teada näiteks, et tema armastab surfamas käia, sina aga pelgad vett, ära heitu. See on hea võimalus oma hirmudega võidelda. Kas oled armastuse nimel valmis vette minema ja ennast proovima? Hobid on meestele väga tähtsad ning kui seda mõistad, on sul lotovõit peaaegu käes. Kuid püüa iseendaks jääda: ei maksa näidata üles innukust kalapüügi vastu, kui see sulle ikka täitsa vastumeelt on.

6. Otsi füüsilist lähedust!

Niipea, kui avaneb võimalus, katsu talle võimalikult lähedale pääseda. Tema lõhn, riivamisi ja kogemata tehtud puudutus annab sulle palju rohkem infot kui nägemismeel ja teiste öeldud sõnad. Tegelikult saad alles siis otsustada, kas tahad asja tõsiselt ette võtta või loobud. Ja katsu anda oma eelnevatele pingutustele hinnang: kas tema on sinust huvitatud, kas tema pilk kinnitub su silmisse kauemaks kui kolm sekundit või pöördub mujale. Kaval on pärast viieminutilist flirti mees rahule jätta ja eemale tõmbuda – siis saad teada, kas tema pilk otsib sind või mitte.

Muidugi võib olla tegemist eriti pikaldase tantsulõviga, kes saadetud signaalidest saab aru alles kümnendal korral. Ära ole kärsitu. Mehed ootavad tavaliselt naiselt esimest märki, et läheneda on lubatud, mitte vastupidi.

7. Võta või jäta!

Pärast põhjalikku tegutsemist on sul ilmselt juba pilt ees, kas mees on sinuga või mitte. Kui asi on tõsine, siis jäta meelde, et ausus iseenda ja tema vastu on see, mis kõigile suhetele kindla vundamendi loob. Varjamine ja vassimine viivad iga suhte karile. Ka see, kui tunnistad, et tahtsid teda vaid korraks oma voodisse saada ja sul pole plaanis pikemaid suhteid luua, jätab mõlemale poolele väärikuse alles, ükskõik kui raske seda sellel hetkel tunnistada poleks.

Võrgutamine – see on imelihtne!

Šokolaad

Võrguta oma unelmate meest või naist tumeda šokolaadiga. See sisaldab ohtralt fenüületüülamiini, mis erutab ning tiivustab armuma.

Lõbusõit

Kutsu oma ihaldatu karussellile või ameerika mägedele. Südamealust õõnsaks uuristav sõit põhjustab organismis adrenaliinivoo, mille tulemusel tunduvad vastassoo esindajad iseäranis atraktiivsed.

Naljad

Vürtsita vestlust naljadega. Naer vallandab ajus endorfiini – hormooni, mis tekitab heaolutunnet.

Silmside

Hoia vestluspartneriga silmsidet nii kaua kui võimalik. Kui vaatad ihaldatule pikalt silma, tunneb partner, et ta on meeldiv inimene, kelle seltsis on tore aega veeta.

Käed kõrval!

Seistes hoia käed vabalt külgedel. Sellises asendis inimese vastu tunnevad teised suuremat poolehoidu.

Meloodiline rokk

Mängita makis meloodilist rokki. Iseäranis hästi toimib see muusika kuttide puhul, sest nad paistavad naistele nägusamad, kui taustaks kõlab mõnus rokkmuusika.