Kas oled kunagi tundnud, et mõne vastassooesindajaga koos olles lähevad põlved iseenesest nõrgaks ning reaalsus justkui kaob? Tihti räägitakse sellest kui armastusest esimesest silmapilgust, kuid tegelikult on "süüdi" hoopis feromoonid.

Feromoonid on tugevatoimelised keemilised ained, mida iga inimene toodab. Kreeka keelest tõlgituna tähendab see "erutust kandev". Feromoonid saadavad vastassugupoolele alateadvuslikke seksuaalse aroomiga signaale, mis ergutavad seksuaalset iha, sütitavad romantilisi tundeid ja suurendavad veetlust.

Mitmeid aastaid arvati, et feromoonid esinevad ainult loomadel ning inimene on need evolutsiooni käigus lihtsalt ära kaotanud. Feromoonide abil hoiatavad putukad, kalad ja väikeloomad üksteist hädaohu eest, tähistavad territooriumi ning tunnevad ära või köidavad seksuaalpartnereid. Feromoonide jõud ilmneb eriti eredalt koerte käitumises. Oled ju täheldanud, et emane koer meelitab jooksuajal isaseid lähedalt ja kaugelt karjakaupa kokku?

1960. aastate alguses alustas grupp teadlasi eesotsas dr. W. Cutleriga selle salapärase nähtuse tundmaõppimist. 1986. aastal, pärast arvukaid uuringuid, avastas ja tõestas teadlane feromoonide olemasolu inimesel, kutsudes esile tõelise sensatsiooni. Ilmnes, et feromoonid erituvad meestel ja naistel koos higiga kaenlaalustes. Peale mainitud avastust uuriti inimese higi ka laboratooriumis, kus eemaldati bakterid ning järele jäid lõhnatud feromoonid. Edasi uuriti veel ka nende molekulaarset ehitust, tänu millele õnnestus teadlastel luua kunstlik feromoon, millel oli sama mõju, mis looduslikul. Tulemus ületas kõik ootused - sünteetiline feromoon osutus 15 korda tugevama toimelisemaks kui looduslik. Tööstus reageeris sellele avastusele kiiresti ja peagi ilmusid müügile erinevad kaubaartiklid, mis sisaldasid sünteetilisi feromoone (dušigeelid, seebid, lõhnaõlid ja deodorandid).

Üheks selliseks sünteetiliseks feromooniks on ka Alter Ego nimeline preparaat, mille reklaamtekst kõlab: "Alter Ego on kontsentreeritud lahus sünteesitud feromoonidest. See baseerub õlipõhimikul, mis pikendab feromoonide toimet kuni kaheksaks tunniks. Igapäevasel tarvitamisel jätkub pudelikesest kolmeks kuuks. Kõige paremini avaldub kontsentraadi toime intiimvahekorra ajal. Piisab paarist tilgast kätel, kaelal, rinnal ja tulemused ei lase end oodata. Ole valmis intensiivseks naudinguks!"

Lisaks suurendab feromoonidega parfüümi kasutamine järsult organismis feromoonide tootmist, mille tagajärjel pareneb enesetunne, maandub stress, kaovad hirm ja mure enda ja omaste pärast ning tasapisi ka depressioon. Parfüüm mõjutab ka kandja enda emotsioone - muutud lahtisemaks ja avatumaks suhtlejaks.

Ameerika uurijate järeldused on üsna optimistlikud: selleks, et igas olukorras meeste tähelepanu keskel olla, läheb vaja vaid paari tilka salajase lisandiga parfüümi. Looduslikest feromoonidest soovitab Kama Sutra aga safranit, muskust ja sandlipuud kui aineid, mille hõng seguneb naise omaga ning soodustab seksuaalset erutust. Isegi Piibel toetab aroomi- ja ihateemalist kirjavara Saalomoni tarkuseraamatus 7:17-18: "Ma olen lõhnastanud oma voodi mürri, aaloe ja kaneeliga. Tule, naudime armurõõme hommikuni; lohutagem endid armastusega."

Küll oleks kerge, kui piserdad endale peale paar tilka feromoonidega parfüümi ning vastassooesindajad Su jalge ette langevad! Niimoodi elukaaslase otsimine oleks lausa lust ja rõõm! Kas aga feromoonidega parfüümid ja Kama Sutra soovitused ka reaalselt töötavad, jäägu juba igaühe enda otsustada...